Battlefield 2042 Hakkında Tüm Detaylar

0 Yorum · 188 Görüntüleme

Battlefield 2042, devasa haritalar, dinamik hava durumu ve üç çok oyunculu mod içeriyor


EA DICE, Battlefield 6'nın resmi olarak ' Battlefield 2042 ' olarak adlandırıldığını ve 22 Ekim 2021'de elimizde olacağını açıkladı.

Yeni Battlefield, en yeni Frostbite motorunda inşa edilmiş, en yeni konsollarda ve PC'de bulunan 128 oyunculu haritalarla serinin şimdiye kadarki "en iddialı" girişi olarak lanse ediliyor.

Battlefield 2042'de bir sefer modu veya söylentilere göre Battle Royale modu olmayacak olsa da, oyuncular üç “farklı, çarpıcı çok oyunculu deneyime” erişebilecekler. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Yakın gelecek ayarı

Battlefield 2042, tam bir yıkımın eşiğinde olan bir dünyada geçiyor. Gıda, enerji ve su kıtlığı, birçok dünya ulusunun başarısızlığının ardından “insanlık tarihinin en büyük mülteci krizine” yol açtı. Bu mülteciler arasında aileleri, çiftçileri, mühendisleri ve askerlerinden oluşan ve kendilerine ait bir ulustan yoksun bırakılan “Patriate Olmayanlar” (No-Pats olarak da bilinirler) vardır. 

Geriye kalan son iki süper güç, dünyanın kalan son kaynaklarının kontrolü için onunla savaşan ABD ve Rusya'dır. EA DICE, Battlefield 2042'yi Battlefield serisinin "gerçek bir evrimi" olarak nitelendirdi.

Topyekün Savaş

Battlefield Battle Royale bekleyenler fena halde hayal kırıklığına uğrayacaklar. EA DICE'a göre Battlefield 2042, üç “farklı, göze çarpan çok oyunculu deneyime” sahip olacak, ancak Battle Royale bunlardan biri değil.

Bu çok oyunculu deneyimlerden ilki, seride daha önce gördüğümüz Fetih ve Atılım modlarının yeni nesli olarak nitelendirilen All-Out War. Bu mod, PC, PS5 ve Xbox Series X'te 128 oyunculu devasa haritalara sahipken, PS4 ve Xbox One oyuncuları, bu haritaların son nesil konsollar için küçültülmüş ancak yine de öncekinden daha büyük olan 64 oyunculu sürümlerine sahip olacak.

Fetih modu, "klasik topyekün savaş deneyimidir" ve oyuncuların devasa bir alan üzerinde savaştığını görecek. EA DICE'a göre, bu mod, oyuncuların nereye gideceklerini ve nasıl savaşacaklarını seçtikleri çok çeşitli ilerleme hızına sahip. EA DICE, Conquest'in çok sayıda oyuncuyla anları sunarak dövüşü biraz kaotik hale getireceğini, diğer anların ise daha az kaotik ve daha kişisel olacağını söylüyor.

Diğer modlar

 
Yukarıda belirttiğimiz gibi, Battlefield 2042'de All-Out War'a ek olarak iki çok oyunculu deneyim daha yer alacak. Bunlardan ikincisi, “Battlefield serisi için tamamen yeni, yüksek bahisli, kadro tabanlı bir oyun türü” olan Hazard Zone. EA DICE, bunun bir battle royale modu olmadığını, bunun yerine, "çok oyunculu deneyime belirgin bir şekilde DICE olan ancak All-Out Warfare'in Conquest veya Breakthrough modlarından çok farklı olan modern bir yorum" olduğunu vurguladı. Önümüzdeki aylarda bu modu öğreneceğiz.
 
Üçüncü çok oyunculu deneyim, 22 Temmuz'da EA Play'de duyurulacak. Bu deneyim, DICE LA tarafından geliştiriliyor ve franchise için tamamen yeni bir mod olacak. EA DICE, bu üçüncü deneyimi “Battlefield hayranlarına bir aşk mektubu ve uzun süredir oyuncuların kendilerini evlerinde hissedecekleri bir mektup” olarak nitelendirdi. 
 
Rush modunun geri dönüp dönmeyeceği sorulduğunda EA DICE, All-Out War'ın Battlefield 2042'nin üç çok oyunculu deneyiminden sadece biri olduğunu vurguladı. Geliştirici ayrıca, daha sonraki bir tarihte çapraz oyun ve çapraz ilerleme konusunda daha fazla paylaşımda bulunacağını belirtti. 

Uzmanlar ve silahlar

Oyuncular, Battlefield 2042'de Uzman rolünü üstlenecekler, kendi benzersiz Özel Nitelikleri ve Uzmanlıkları olan, ancak tamamen özelleştirilebilir teçhizatlara sahip askerler - böylece herhangi bir silahı kullanabilirsiniz. Uzmanlar, geleneksel dört Battlefield sınıfından ilham aldı: Recon, Support, Assault ve Medic.

Yeni Battlefield, 10 Uzman ile başlayacak. Şimdiye kadar dört tanesini biliyoruz:

Wikus “Casper” Van Daele
Doğum Yeri: Güney Afrika
Sınıfı: Recon
Uzmanlığı: OV-P Recon Drone
Özelliği: Hareket Sensörü

Webster MacKay
Doğum Yeri: Kanada
Sınıfı: Saldırı
Uzmanlığı: Grappling Hook
Özellik: Çevik

Maria Falck
Doğum Yeri: Almanya
Sınıf: Destek
Uzmanlığı: S21 Syrette Pistol
Özellik: Savaş Cerrahı

Pyotr “Boris” Guskovsky
Doğum Yeri: Rusya
Sınıfı: Mühendis
Uzmanlık: SG-36 Taret Özelliği : Taret
Operatörü

Battlefield 2042'nin yeni 'Plus System' sayesinde uzmanlar hareket halindeyken silah konfigürasyonlarını değiştirebilir - bu da hareket halindeyken dürbününüzü, alt tipinizi, namlunuzu ve mühimmat tipinizi değiştirmenize olanak tanır. Oyuncular ayrıca bir wingsuit'e erişebilecekler, böylece haritalarda yüksek yapılardan süzülebilecekler.

Oyuncular ayrıca M5A3, K30 ve AV9 gibi yeni silahlara da erişebilecekler. Buna ek olarak, oyuncular tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere ve daha fazlasına - herhangi bir zamanda herhangi bir yerden talep edilebilecek - erişebilecekleri ile araçlar bu oyunda büyük bir rol oynayacak. EA DICE'a göre Battlefield 2042'deki araçlar "harika bir takım oyunu platformu"

Canlı servis ve teknik oyun testi

Yeni Battlefield'ın canlı hizmete daha fazla eğileceğini zaten biliyorduk, bu nedenle EA DICE'ın Battlefield 2042'nin her sezon için ücretsiz ve premium bir katman içeren bir savaş geçişine sahip olacağını duyurması şaşırtıcı değil.

EA DICE'a göre, her sezon dünyanın anlatısını ileriye taşıyacak ve yeni içerikler sunacak. Battlefield 2042, ilk yılında dört mevsime sahip olacak.

Ekim sürümünden önce Battlefield 2042'ye sahip olmak istiyorsanız şanslısınız. EA DICE, Temmuz ayında serinin kıdemli oyuncuları olarak tanımlanan oyuncular için teknik bir oyun testine ev sahipliği yapacak (yalnızca ABD ve Avrupa). Bu oyuncular, Gizlilik Sözleşmesi kapsamında kapalı bir ortamda oynamaya davet edilecektir. 

Battlefield 2042, 22 Ekim 2021'de PS4, Xbox One, PC, PS5 ve Xbox Series X'te çıkacak. EA DICE, 22 Temmuz'daki EA Play etkinliği sırasında Battlefield 2042 hakkında gizemli Tehlike Modu hakkında bilgiler de dahil olmak üzere daha fazlasını açıklayacak. 13 Haziran'da bir oynanış gösterimi yapılacak.

 

Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!