Battlefield Mobile İlk Oynanış Testinin Görüntüsü Yayınlandı

Battlefield Mobile İlk Oynanış Testinin Görüntüsü Yayınlandı

EA, Halo'nun yaratıcılarından Alex Seropian'ın stüdyosu tarafından geliştirilen yeni bir oyunla Battlefield serisini ilk kez mobil ortama taşıyor. Oyunun tam sürümüne hala biraz zaman kaldı, ancak EA, Filipinler ve Endonezya'da Battlefield Mobile'ı sessiz bir şekilde başlattı ve şimdi ilk testten ilk görüntüler ortaya çıktı.

Oynanış videosu YouTube üzerinden paylaşıldı ve birçok oyun sever görüntüleri fazla ciddiye almasa da zamanla Battlefield'ın mobil oyunu olduğunu anladılar. Alışık olduğumuz fps oyunlarındaki kontrollere benzese de oyunda yine farklılıklar göze çarpıyor. Video ayrıca Battlefield'ın ticari marka imha unsurlarının mobil oyunu nasıl etkilediğini gösteriyor. 

Battlefield Mobile, mikro dönüşümlerle desteklenen, oynaması ücretsiz bir oyundur. EA, gerçek parayla satın alabileceğiniz ürünlerinde var olduğunu söyledi. Oyunda bir diğer dikkat çeken özellik ise konsol/PC sürümü ile senkronize edilemeyen kendine has savaş geçişlerine sahip olacak. 

EA, “Endüstriyel'de, Battlefield Mobile'ın oluşturulmasına öncülük edecek mobil oyun geliştirme uzmanlarıyla dolu özel bir ekip kurduk. Genel olarak, bu, yerleşik Battlefield ekibimiz, DICE Studio ve diğer ortaklarla ortak bir çabadır,” ifadelerine yer verdi.