Bethesda, Fallout’un haklarını aldığında seriyi kurtardı – Onlarsız yeni büyük oyunları göremeyebilirdik

Bethesda, Fallout’un haklarını aldığında seriyi kurtardı – Onlarsız yeni büyük oyunları göremeyebilirdik

[ad_1]

Kris Avellone, Fallout 2 ve Fallout: New Vegas üzerinde çalışan senarist, Bethesda şirketinin daha önce Interplay şirketine ait olan Fallout franchise hakları satın alması hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Geliştiriciye göre, hayranlar, Bethesda’nın haklarını satın almasının franchise’a zarar verdiğine yanlışlıkla inanıyorlar:

“Bethesda’nın Fallout haklarını satın almamış olsaydı, muhtemelen serinin yeni bölümlerini görmeyecektik. En azından Fallout 3, 4 veya spin-off’lar gibi oyunlar kesinlikle olmazdı, mesela yakın zamandaki dizi. Bethesda’nın eylemlerini kolayca eleştirebiliriz, ancak doğru pazarlama stratejisi ile franchise’ın tüm beklentileri aşabileceğini gösterdi.” – Kris Avellone dedi.

Ayrıca, Avellone’un söylediğine göre, bile Fallout 2 ve konsol Brotherhood of Steel, orijinalinden çok daha iyi olmadı ve o zamandan beri kanonla uyumsuzluklar ve çelişkiler başladı. Bu oyunların, Bethesda tarafından eleştirilen gelecek oyunlardan daha fazla lore zararı verdiğini düşünüyor.

Ayrıca, geliştirici yakın zamandaki diziyi övdü – müziği ve oyuncuların performansını beğendi, ancak evrenin belirli çelişkilerinden memnun kalmadı.