Bethesda’dan Ayrılmanın Ardından 20 Yıl Sonra, Morrowind Geliştiricisi Yeni Modlar Oluşturmak İçin RPG’ye Geri Dönüyor

Bethesda’dan Ayrılmanın Ardından 20 Yıl Sonra, Morrowind Geliştiricisi Yeni Modlar Oluşturmak İçin RPG’ye Geri Dönüyor

[ad_1]

Morrowind’in tasarımcılarından ve senaristlerinden biri, Bethesda Game Studios’dan ayrıldıktan 20 yıl sonra geniş bir görev modu ile oyuna geri döndü.

Douglas Goodall, Morrowind’in çıkışına kadar olan süreçte oyun üzerinde çalışmış ve ardından stüdyoyu terk etmişti, Ancak son bir yıl içinde, ilk Morrowind deneyiminden geçen iki on yılın ardından veteran geliştirici klasik RPG’ye geri döndü.

Goodall’ın (NexusMods’da AFFA kullanıcı adıyla, modderlar Greatness7 ve Melchior Dahrk ile işbirliği içinde) son modu “Kızıl Bilgelik – Bir Ashlander Kehaneti“, oyuncuları “ölenleri gömmek için Ahemmusa tarafından kullanılan tamamen yeni bir mağaraya” ve Erabenimsun ve Zainab kabilelerinin gömü alanlarına götürecek ve “Yeni Ashlander hikayesiyle tanışmaları için dış mekanlara”.

“Eski Kızıl Bilgelik kehanetini çözmek için gizemli bir yolculuğa çıkın” deniyor projenin tanımında. “Nirani’nin yardımıyla, kabilelerin kutsal gömü alanlarında bulunan gizli gerçekleri ortaya çıkarın. Ashlander dünyasını yeni bir açıdan keşfedin, vahşi hayvanlarla ve daedric istilacılarla savaşın ve Morrowind’ın kaderini belirleyebilecek bir bulmacayı çözün”.