Bilgisayarda PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Yorum · 1008 Görüntüleme

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) geçen sene kendisi için battle royale türünü popüler hale getiren bir çıkış yaptı ve PUBG Mobile, Mart ayında hem Android'de hem de iOS'ta piyasaya sürüldü. Peki bilgisayarda PUBG mobil nasıl oynanır? Kullanıcılar bu mobil sürümlerini Windows PC'lerinde oynayabilirler. Bu yazımızda bunun nasıl yapılacağına değineceğiz.


Bilgisayardan PUBG Mobile Oynamak

Bilgisayardan PUBG Mobile Oynamak

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) geçen sene kendisi için battle royale türünü popüler hale getiren bir çıkış yaptı. Windows'da piyasaya sürüldü. Ama bu yılın başlarında bir mobil versiyonu çıktı. PUBG Mobile, Mart ayında hem Android'de hem de iOS'ta piyasaya sürüldü. Tabii bir çok oyuncu bunu daha büyük bir ekranda oynamayı ister. Neyseki bunun bir çözümü var. Kullanıcılar, bir emülatör kullanarak oyunun mobil sürümlerini Windows PC'lerinde oynayabilirler. Oyun, mouse ve klavye kullanımına izin veren PC platformundan dolayı bazı tartışmaları da beraberinde getirmişti. Sonuçta bu PC kullanıcılarına, akıllı telefonlarında mobil oyunu oynayan kullanıcılardan daha iyi kontrol sağlayan bir şeydir.

Bu emülatörlere bir göz atalım. İlki Tencent'in kendisinin yaptığı resmi Android emülatörü Gaming Buddy'dir. Tencent bildiğiniz gibi PUBG Mobile'ı geliştiren ekiptir. Bu yüzden Gaming Buddy dikkate alınması gereken bir emülatördür.

Tencent'in yaptığı bu emülatör dışında PUBG'yi bilgisayarda oynamanızı sağlayacak başka emülatörler de vardır. Bu emülatörler hakkında daha fazla bilgi almak ve indirmek için Android Emülatörleri konumuza gidin. Bu konumuzda da kısaca bunlardan bahsedeceğiz. Ayrıca PUBG'nin apk dosyası da lazım olacaktır. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

PUBG Mobile APK İndir

1. Gaming Buddy (Tencent'in Resmi Android Emülatörü)

1. Gaming Buddy (Tencent'in Resmi Android Emülatörü)

Şimdi, Tencent'in resmi Android emülatörü olan Gaming Buddy, Android için PUBG Mobile desteğine sahip oldu. Böylelikle kullanıcılara bilgisayardan PUBG mobil oynamak için resmi bir emülatör verdi.

Windows PC'de PUBG Mobile oynamaya başlamak için Tencent Games tarafından geliştirilen resmi Gaming Buddy emülatörünü indirebilirsiniz. İndirmek için emülatöre buradan ulaşabilirsiniz. Yükleme paketi 8.4MB boyutunda olsa da, oyun motoru indirmek ve bilgisayara kurmak birkaç dakika sürüyor. Android oyun hala beta sürümünde olduğu için oyunu oynarken biraz gecikme gözlemleyebilirsiniz.

Bir kez kurulduktan sonra, PUBG Mobile emülatörü, 60 fps'lik bir kare hızında oyun deneyimini sunuyor. Sisteminizin ekranına bağlı olarak HD, Full HD ve Ultra HD çözünürlükler arasında geçiş yapabilirsiniz. Pro kullanıcıları uygun bellek, işlemci ve DPI ayarlarını seçerek motorun performansını değiştirebilir. Ayrıca, Otomatik, Pürüzsüz, Dengeli ve HD görüntü kalitesi arasında seçim yapmak için seçenekler vardır. Oyununuzu doğrudan emülatörden de kaydedebilirsiniz.

Emülatördeki kontroller, herhangi bir yerel PC oyununa benzer. Rakiplere saldırmak için mouse'u tıklamanız veya karakteri döndürmek için işaretçiyi hareket ettirmeniz gerekir. Orijinal Android sürümüyle eşleşen ekran tuşları de vardır. Ek olarak, yolculuğunuzda diğer oyuncuları bulmak ve öldürmede yeterli alan sağlamak için tam ekran modu vardır.

2. BlueStacks

2. BlueStacks

PC'de PUBG mobil oynamak için kullanabileceğiniz başka bir araç BlueStacks. Bu araç, bilgisayardaki bir Android ekranını taklit etmenizi sağlayan bir Android emülatördür. Bu uygulamanın yardımıyla Android uygulamalarınızı PC'de PUBG mobil oyunu gibi çalıştırabilirsiniz.

 - PC'nize uygulamayı ve PUBG apk dosyasını indirin. Programdaki "My Apps (Uygulamalarım)" a gidin ve sağ alt kısımda bulunan "install apk (apk yükle)" butonuna tıklayın.

 - BlueStacks'ta PUBG'yi açın ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra giriş bilgilerinizi girin.

 - Settings (Ayarlar) a gidin ve ardından display (ekran) a tıklayın ve en boy oranını "System Default (Sistem Varsayılanı)" olarak ayarlayın. DPI'yi high (yüksek) ayarlayın ve ardından "engine (motor)" a tıklayın ve Open GL'ye ayarlayın.

 - Daha sonra CPU çekirdeğini ve RAM'i seçebilir ve ayarlardan çıkabilirsiniz. Artık oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

3. Nox App Player

3. Nox App Player

Nox App Player, bilgisayarda PUBG mobile oynamak için kullanılmak üzere tasarlanmış başka bir emülatördür. Bilgisayarınızda tam Android özellik deneyimi sağlar.

 - Uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

 - PUBG oyununun apk dosyasını indirin ve ardından Nox App Player'ı başlatın.

 - Apk dosyasını Nox'a sürükleyip bırakın ve Nox'a kurmaya başlayabilmeniz için tıklayın.

 - Oyunu yükledikten sonra, artık bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

4. MEmu App Player

4. MEmu App Player

Sonuncusu MEmu App Player'dır. Bu araç bir Android telefonun işletim sistemini bilgisayara taklit ederken PUBG mobil oyununuzu PC'ye yüklemenizi sağlayan başka bir emülatördür. Bu amacı yerine getirmek için, bu uygulama Windows 7 ve üstü gerektirir. Ekran sürücüsü de OpenGL 3.0 ve üstü olmalıdır.

 - MEmu App Player'ı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.

 - MEmu'de, PUBG'nin apk dosyasını yükleyin.

 - Yüklendikten sonra, ana ekranda görürsünüz. Sadece tıklayın ve artık bilgisayarınızda PUBG mobile oynamaya başlayabilirsiniz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!