Biostar, Ryzen için ilk mini-ITX anakartlarını duyurdu

Biostar, Ryzen için ilk mini-ITX anakartlarını duyurdu

Anakart üreticilerinin, AMD’nin yeni bir soket (AM4) gerektiren son nesil işlemcileri olan Ryzen için mini-ITX seçenekleri oluşturmaya başlamaları kaçınılmazdı. Biostar’a geçici övünme hakkı veren o gün geldi.

Biostar, her ikisi de Yarış serisinin bir parçası olan Ryzen için mini ITX panolarını duyurdu. Bunlar, Racing X370GTN ve Racing B350GTN’dir. Model adlarının belirttiği gibi, birincisi AMD’nin en üst düzey X370 yongasetini ve ikinci ikincisi AMD’nin B350 yonga setini kullanıyor.

Her iki anakart da, ikili LED başlıkları, bir “eğlenceli bölge” LED’i ve Vivid LED DJ yardımcı programı aracılığıyla tam RGB özelleştirme ile LED blingini getiriyor.

Işık gösterisinin ötesinde, hem Racing X370GTN hem de B350GTN, 32GB’a kadar DDR4-3200 (OC) belleği, dört SATA 6Gbps konektörünü ve bir M.2 yuvasını destekleyen iki DDR4 DIMM yuvası seçenekleri sunuyor. 

Bağlantı için arka I / O, USB 3.1 Gen 1 Tip A ve Tip C bağlantı noktaları (birer tane), dört USB 3.0 portu, GbE LAN, HDMI ve DVI çıkışı, S / PDIF, ses çıkışları ve eski bir PS2 portu. Kullanıcılar bunu dahili üstbilgiler yoluyla genişletebilir.

Ryzen CPU’lar için tam hızda, APU’lar için 8X’de çalışan tek bir PCI-E x16 3.0 yuvası da var.

Genel olarak, her iki anakart da servis edilebilir bir özellik yelpazesi sunuyor; Racing X370GTN, 129 USD’lik bir fiyat değerine sahipken Racing B350GTN 109 USD’lik bir fiyat etiketine sahip.