Bitcoin Borsaları

Bitcoin Borsaları

Bitcoin Türkiye Borsaları

Bitcoin Türkiye Borsaları

Günümüzde Bitcoin artık kaçınılmaz ve kabullenmemiz gereken bir para birimi haline geldi. Dünya’da alış veriş yaparken Bitcoin ile ödeme işlemleri hızla yaygınlaşmakta. Hatta bazı ülkeler kendi ülkelerinin para birimini Bitcoin yapma düşüncelerini bile dile getirdi. Bazı ülkeler de kendi kripto para birimlerini çıkartmak için çalışmalara başladı. Peki bizler Bitcoin’i nasıl elde ederiz, Bitcoin Nasıl Alınır? İşte bu işlemler için Dünya genelinde bir çok Bitcoin Borsası vardır. Daha çok Türkiye’ye odaklanarak, Bitcoin Türkiye Borsalarını sizler için derledik.

1. Borsabit

1. Borsabit

Borsabit yeni açılan Türkiye Merkezli Bitcoin Borsasıdır. Yeni olmasına rağmen kolay kullanımı ve güvenirliği sayesinde hızla büyüme göstermektedir. Şimdilik sadece Bitcoin işlemleri yapılmaktadır. Ama ilerleyen zamanlarda diğer altcoin işlemlerinin de yapılacağı bildirilmiştir. Borsabit.com web sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

2. Paribu

2. Paribu

Paribu Türkiye Merkezli Bitcoin Borsasıdır. Türk Lirası/Bitcoin arası takaslara imkan sağlayan paribu 2017 yılında hizmete açılmıştır. Basit ve anlaşılır bir arayüzü vardır. Aylık ve günlük olarak belirli bir limit altındaki işlemlerde kimlik onayı istemez. Bu limit şimdilik günlük 500 TL aylık 5000 TL olarak belirlenmiştir. 

Türkiye cep telefonu numarasına ihtiyaç duyar. SMS ile doğrulama işlemleri yapılıp tüm hesap hareketleri bilgilendirilmektedir. 

3. Coinbase

3. Coinbase

Coinbase, merkezi San Francisco, California’da bulunan dijital bir varlık borsasıdır. 32 ülkedeki fiat para birimleri ile Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer dijital varlıkların alım satımını gerçekleştirme imkanı, bitcoin işlemleri ve dünya çapında 190 ülkede depolama hizmetleri sunar.

4. BTCTurk

4. BTCTurk

BTCTurk ülkemizdeki ilk Bitcoin Borsasıdır. Türk Lirası/Bitcoin/Ethereum al-sat yapabileceğiniz bir borsadır. Gün içinde isteğiniz zamanlar ve hafta sonları otomatik Türk Lirası yatırma işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı sağlar. İşlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için kimlik onay adımları gereklidir.

5. Koinim

5. Koinim

Koinim Türkiye’de aynı sistemde Bitcoin ve Litecoin takaslarını sunmaktadır. Türk Lirası yatıma işlemlerinde kimlik onayı istemektedir. Bitcoin veya Litecoin takas işlemlerinde ve BTC, LTC, TL çekimlerinde kimlik onayına gerek duyulmamaktadır. 

6. Koineks

6. Koineks

Yakın zamanlarda hizmete açılan Koineks; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Dash olmak üzere beş adet kripto para birimini Türk Lirası ile takas işlemi sunar. 

7. Poloniex

7. Poloniex

Poloniex, maksimum güvenlik ve gelişmiş ticaret özelliklerini sunan ABD merkezli bir Bitcoin Borsası. Dünyanın en aktif dijital varlık alışverişinde güvenli bir şekilde işlem yapmanızı sağlar. Üyelik sonrası üyeliğinizi doğrulamak için kamera aracılığı ile sizin ve pasaportunuzun veya ehliyetinizin fotoğrafını isteyebilir. Şunu hatırlatalım ki son zamanlarda Türkiye kullanıcılarından epey şikayet almıştır.