Black Friday'de Teknoloji Ürünü Alırken İşinize Yarayacak 10 İpucu

Yorum · 23 Görüntüleme

Her yıl olduğu gibi Black Friday alışveriş sezonu indirimlere sahne oluyor. Firmalar genelde bu dönemde yılın en iyi fiyatlarını sunarlar. Bu konu da size yardımcı olmak için en iyi 10 Black Friday alışveriş ipuçlarını derlemeye çalıştık.


Black Friday İndirim İpuçları

Black Friday İndirim İpuçları

Her yıl olduğu gibi Black Friday (Kara Cuma) alışveriş sezonu indirimlere sahne oluyor. Firmalar genelde bu dönemde yılın en iyi fiyatlarını sunarlar. Ama fiyatlar değişkenlik gösterebilir ve araştırma yapmazsanız indirimli fiyatları kaçırabilirsiniz.

Bu konu da size yardımcı olmak için en iyi Black Friday alışveriş ipuçlarını derlemeye çalıştık. Böylelikle harcamalarınızı minimum düzeyde tutabilirsiniz.

Her zamanki gibi, televizyonlar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, büyük ve küçük cihazlar dahil olmak üzere birden fazla ürün kategorisinde bulduğumuz en iyi Black Friday fırsatlarını değerlendireceğiz, böylece fırsatları kaçırmayabilirsiniz.

1. Erken Başlayın

Black Friday, bir ay boyunca indirimlere ve tasarruflara dönüşür ve çevrimiçi satıcılar da etkinlik boyunca fiyatları düzenli olarak günceller.

Gerçek satışların gerçekte ne kadar iyi olduğunu anlamak için, Black Friday'ye kadar olan fırsatları da takip etmeniz gerekiyor. Böylelikle Black Friday'deki indirimlerin gerçekten de indirimli fiyatlar mı olduğunu anlayabilirsiniz.

2. Ödevinizi Yapın

Acemiler hazırlıksız yakalanabilir. Hazırlanmak, reklamları önceki hafta sonundan görüp okumak anlamına gelir. Hepsiburada, n11 ve amazon gibi perakendecilerin en iyi ve en kötü Black Friday fırsatlarını incelemeniz gerekir.

Black Friday reklamlarının çoğunu bulabileceğiniz bir sürü web sitesi vardır. Düzenli olarak firsatbufirsat.com, benimfirsatim.com, yakala.co gibi web sitelerini kontrol edebilirsiniz.

3. Fiyat ve Kupon Araçlarını Kullanın

Fiyatları karşılaştırmak için perakendecilerin hepsine teker teker bakmak zorunda değilsiniz. cimri.com ve akakce.com, epey.com, gibi hizmetleri kullanıp fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bazılarının telefonunuz için uygulamaları da mevcuttur. Bu uygulamalar fiyatları karşılaştırmanızı, indirimler ve kuponlar ile ilgili bildirimler almanızı sağlar.

4. Bağlılık Programlarını Kullanın

Mağazalar genellikle üyelerine satış ve promosyonlar sunan bağlılık programlarına sahiptir, daha sonra satın aldıklarında ödüller kazanmalarına izin verirler. Bu Black Friday'de promosyonlar, kuponlar ve indirimler almanızı sağlayabilir. Daha sık alışveriş yaptığınız perakendeciye odaklanabilirsiniz.

Teknoloji cihazlarının yanı sıra yazılım teknolojileri sektöründe de firmalar Black Friday fırsatları ve indirimleri sunmaktadır. Özellikle bilgisayar kullanıyorsanız işinize yarayacak bir çok fırsat ile karşılaşabilirsiniz. Kaspersky Lab, bu sezonda genellikle iyi bir indirime sahiptir. Bunları kontrol ettiğinizden emin olun. İndirimleri buradan kontrol edebilirsiniz. 

5. Sosyal Kalın

En sevdiğiniz perakendecilerin Facebook sayfaları ve Twitter yayınları, fırsatlar ve promosyonlar hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Perakendeciler sık sık Black Friday indirimleri ve teşviklerine özel bildirimlerde bulunacak veya onları takip eden müşterileri ödüllendireceklerdir. Ve tabii ki metinler, tweetler ve sosyal medya mesajları Black Friday alışverişini arkadaşlarınızla paylaşmanın kolay bir yoludur.

6. Bir Bütçe Oluşturun ve Ona Bağlı Kalın

Bu kulağa basit geliyor. Ancak Black Friday satışları, özellikle de sınırlı miktarlarda sunulan fırsat ürünleri, sizi bir mağazaya çekecek şekilde tasarlanmıştır, böylece perakendeci size başka bir şey satabilir. Ve bir kez aldıktan sonra orada alışveriş çılgınlığına kapılmanız kolaydır.

Black Friday alışveriş çılgınlığınıza ne kadar zaman harcamak istediğinize karar verin ve özel bir indirimin ne kadar iyi olduğundan emin değilseniz, dürtü alımına direnmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

7. Tüm Mağaza Politikalarını Önceden Kontrol Edin

Bir mağazanın fiyat-eşleşme ve iade politikalarını bilmek her zaman iyidir. Daha fazla perakendecinin belirli çevrimiçi ve mağaza içi fiyatlarının eşleşmesi beklenebilir. Büyük perakendecilerin neredeyse tamamı bir fiyat-eşleşme politikasına sahiptir ve neredeyse her yıl bunları genişletmektedirler. Ancak bazı mağazalar, Black Friday hafta sonu boyunca belirli fiyatlarda fiyat eşleşme garantilerini askıya alabilir, bu yüzden küçük satırları iyi okuyun. Black Friday satışları için iade ve değişim politikalarını kontrol ederek, mağazanın geri getirdiğiniz herhangi bir ürün için bir stok ücreti talep etmeyeceğinden emin olun.

8. "Türev" TV Modellerini Dikkate Alın

Teknolojik ürünlerde en çok dikkate değer olanlar genelde televizyonlar oluyor. Bu yüzden televizyonlar bazı özel ilgiyi hak ediyorlar, çünkü yılın bu döneminde pek çok kişi alışveriş yapıyor. TV koridoru, tüm mağazada en akıl karıştırıcı olanlardan birkaçıyla birlikte en iyi fırsatlardan bazılarına sahip olabilir.

Bu tarz zamanlarda yapılan düşük fiyatlı TV'leri görebilirsiniz ve bazılarına yalnızca tek bir satıcıdan ulaşabilirsiniz. Bu setler, TV endüstrisinde "türevler" olarak adlandırılıyor çünkü tüm yıl boyunca gördüğümüz düzenli üretim modellerine benziyorlar, ancak farklı model numaraları ve genellikle daha az özellik barındırıyor. Örneğin, daha az HDMI girişine sahip olabilir veya daha basit bir uzaktan kumandayla birlikte gelebilirler.

Bu televizyonlardan bazıları iyi bir anlaşma olabilir. Örneğin, geçtiğimiz yıl test edilen bir 55 inç Samsung türevi TV, temel aldığı TV'den yaklaşık 500 TL daha ucuzdu ve testlerde de eşit derecede iyi performans gösterdi.

Ama bazı TV'ler gerçek türevler olmayabilir ve genellikle yılın bu zamanında tanıtılmaktadır.

Bu tarz türev ürünlerin kalitesini yargılamak zordur ve fiyatları da karşılaştırmak zordur. Genelde bu tarz ürünler mağazaya özel satılabilir. Bu da diğer mağaza fiyatlarıyla karşılaştırma yapmanızı zorlaştırabilir.

9. Pahalı Aksesuarlardan Kaçının

Mükemmel bir dev ekran 4K TV'yi tüm zamanların en düşük fiyatıyla aldınız. Bu yüzden tasarruflarınızı pahalı aksesuarlara harcamayın. Bu, perakendecilerin fiyatları çok fazla artırdıkları, dolayısıyla da sıkı satış yaptığı yer.

HDMI kablosuna ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, bunu internetten bir çevrimiçi satıcıdan önceden satın alın. Bu şekilde mağazada fazladan ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır. İnternette daha ucuza bulabilirsiniz.

10. En Ucuza Dikkat Edin

Çok ucuz olan ürünler insanları kendine çekebilir. Ancak bu ürünler fiyatına değmeyebilir. Yeni alacağınız ürünü önceden inceleyip özelliklerini belirleyin. Böylelikle daha iyi bir şey elde etmek için fazladan 100 TL harcadığınız için pişman olmazsınız.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!