Bu Korkutan Örümcek Adam: “Örümcek” Adlı Kısa Film, “Neojen Kâbusu” Hatırlatırken Viral Hale Geldi

Bu Korkutan Örümcek Adam: “Örümcek” Adlı Kısa Film, “Neojen Kâbusu” Hatırlatırken Viral Hale Geldi

Bir aydan fazla bir süre önce, “Spider” adlı korku oyunu Chandler Riggs’in (“The Walking Dead” dizisi) başrolde olduğu bir şekilde yayınlandı. Marvel evreninden ilham alan hayran yapımı proje son haftalarda çok popüler hale geldi. Şu anda YouTube’da izlenme sayısı 5 milyonun üzerinde!

Kısa ve basit bir özet: Örümcek Adam’a korkunç bir bakış. Belki bazılarınız filmi zaten görmüştür, ama henüz görmediyseniz veya tekrar izlemek istiyorsanız, keyfini çıkarın!

The Mary Sue röportajında Riggs, Marvel Sinematik Evreni’nde Peter Parker/Spider-Man rolü için yaptığı deneme hakkında şunları söyledi: “Ben her zaman, her zaman Peter Parker’ı oynamak istedim. Aslında yıllar önce, Tom Holland ile birlikte Peter Parker rolü için bir deneme yaptım, bu yüzden sonunda onun yerine geçmek gerçekten çok ama çok harikaydı, hatta kısa bir süre de olsa.”

Gecen yıllarda, Örümcek Adam hakkında bir korku filmi görmek üzereydik. Marvel çizgi romanlarından uyarlanan bu adaptasyon, 80’lerde Cannon Films tarafından yapıldı. “Texas Chainsaw Massacre” filminin yönetmeni Tobe Hooper’ın yönetmen olarak atanmasıyla, “Outer Limits” yaratıcısı Leslie Stevens tarafından yazılan bir senaryoya dayanıyordu ve bu yaklaşımın üretime girmesi durumunda “radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılma yerine Parker’ın Korpolar bilim adamları tarafından kasıtlı olarak radyasyona maruz bırakıldığı ve fotoğrafçının dev bir sekiz kollu örümcek-hybridine dönüştüğü ve o kadar korkunç bir hal aldığı görülecekti ki intihara yatkın hale gelirdi” diyecektik.