Capcom Yeni Oyunu Monster Hunter Riders’i Duyurdu!

Capcom Yeni Oyunu Monster Hunter Riders’i Duyurdu!

      Capcom’un geliştirdiği ve yakın zamanda mobil platformlarda yayınlayacağı Monster Hunter Riders duyuruldu. iOS ve Android işletim sistemleri için duyurulan Monster Hunter Riders, grafikleri ve oyun mekanikleri açısından bir başka benzer oyun olan Monster Hunter Stories’i andırıyor. Oyun ücretsiz olarak yayınlanacak olsa da, oyun içi satın alabileceğiniz eşyalar ve kozmetik öğeler bulunacak.

     Oyunun hikayesi ise, canavarların ve insanların birlikte yaşamlarını sürdürebildikleri Felgia kıtasında geçiyor. Felgia kıtası ise büyük bir kötülük tarafından yok edilmek üzere. Kıtay’ı bu kötülükten kurtarmak ise oyunculara kalıyor. Oyunu oynayanlar, oyunda yer alan Riders Guild topluluğunun lideri görevinde bulunacak ve canavarları, binicileri kontrol edebilecekler. Bunların sonuncunda Felgia kıtasında düzeni ve barışı bozan karanlık binicilerin üstesinden gelmeye çalışacaklar.

     Monster Hunter Riders’da daha önceki zamanlardan bildiğimiz Monster Hunter serisinde yer alan canavarları toplayabileceksiniz ve bu topladığınız canavarları geliştirebiliyorsunuz. Bu canavarlarla ilerleyen zamanlarda partiler oluşturarak oyunun size verdiği görevleri alabiliyorsunuz. Oyunda Rathalos, Zinogre, Nargacuga, Glavenus ve Monster Hunter serisinden bildiğimiz canavarları bulabileceksiniz. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, ilerleyen zamanlarda yayınlanacak güncellemelerle oyuna daha fazla canavar çeşidi eklenecek.

     Capcom tarafından duyurulan oyunun şu an için hangi bölgelerde ve ne zaman çıkacağına dair herhangi bir net bilgi yok. Fakat oyunun App Store Japonya sayfasında, oyunun 29 Şubat 2020 yılında yayınlanacağı belirtiliyor.

Monster Hunter Riders fragmanı