CD Projekt RED, The Witcher 4 üzerinde çalışacak deneyimli bir oyun tasarımcısı arıyor.

CD Projekt RED, The Witcher 4 üzerinde çalışacak deneyimli bir oyun tasarımcısı arıyor.

[ad_1]

“Cadı Avı” oyun serisinin devamı resmi olarak iki yıl önce duyurulmuştu. Bu süre zarfında CD Projekt RED stüdyosu nihayet sorunlu Cyberpunk 2077’yi düzeltebildi ve Witcher serisi için yan projelerle birlikte devam oyununun duyurusunu yaptı. Ne yazık ki, basit duyuruların ötesine henüz geçilemedi ve The Witcher 4’ün hala çok erken bir geliştirme aşamasında olduğu görünüyor. Bu durumu gösteren yeni bir stüdyo geliştiricisi pozisyonu bulunmaktadır.

Yeni duyuruya göre, CD Projekt RED ekibine deneyimli bir oyun tasarımcısının kıdemli pozisyonu için ihtiyaç duyulmaktadır. Varşova’daki mevcut ekibe katılması gereken bu kişi, Witcher serisinin yeni bölümünün geliştirilmesi için aktif olarak çalışmaktadır. İlan metninde, oyun tasarımcısından, düşmanların ve karakterlerin davranışlarından sorumlu olacak gelişmiş yapay zekânın oluşturulmasındaki önemli rol vurgulanmaktadır.

Ayrıca duyuruda, oyuncuların nesneler veya karakterlerle farklı etkileşimlerde bulunabilecekleri “heyecanlı, eğlenceli ve karmaşık karşılaşmaların” tasarlanacağı belirtilmektedir. CD Projekt RED için The Witcher 4’ün geliştirilmesi öncelikli bir görev olup, bu kesinlikle stüdyonun piyasaya süreceği sonraki proje olacaktır. Ancak çıkış tarihi hala belirsizliğini korumaktadır.