CEO: Ethereum, Birkaç Yıl İçinde Kredi Kartı Şirketlerinin Yerine Geçebilir

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, blok tabanlı platformun Visa gibi finansal kurumlara rakip olabilecek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

Ethereum Kredi Kartı Olarak Kullanılabilir

Ethereum Kredi Kartı Olarak Kullanılabilir

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, 18 Eylül'de TechCrunch'ın Disrupt SF 2017 etkinliğinde AngelList kurucusu Naval Ravikant ile yaptığı bir konuşmada tahminlerini paylaşarak, blok platformunun geleceği konusunda iyimser olduğunu söyledi. 

Ethereum'un ve diğer teknolojilerin popülerliğinin artmasına rağmen, insanların büyük bir çoğunluğu hala blok zincirinin ne olduğunu ve ne yaptığını bilmiyor. Ancak teknoloji bir kez ana akıma ulaştığında Buterin, büyük kredi kartı şirketlerinden uzaklaşmayı düşünüyor. Bu değişimin potansiyelinin bir sonraki "birkaç yıl içinde" gerçekleşeceğine inanıyor.

Ethereum'un Visa ve MasterCard gibi rekabet edebilmesi için platformun hızlanması gerekecek. Butrein, Ravikant'a "Bitcoin saniyede 3 işlemden daha az işlem yapıyor" dedi. "Ethereum saniyede beş tane yapıyor. Uber saniyede 12 tur atıyor. Blockchain'in Visa'nın yerini alması birkaç yıl alacaktır "dedi. 

Business Insider'a göre kurucu ortak, Ethereum'un ana finansmanın bozulmasına yol açabileceğini öngören düşük güvenlikli finansal prototipleri önümüzdeki yıl içinde görmeyi umduğunu söyledi. Bununla birlikte, etkinliklerinin ispatlanabilmesi için birkaç yıl daha geçmesi gerekecek.

Buterin'in blok zincirin yetenekleri üzerine düşünceleri, finansın ötesine ve bulut bilgi işlem dünyasına uzanıyor. Ethereum'un finansal dünyayı değiştirme konusunda sağlam bir şansa sahip olduğuna inanıyor olsa da Buterin, Amazon Web Hizmetleri (AWS) gibi bulut hizmetleri üzerindeki etkisinden daha az iyimser. 

Bu hizmetler genellikle özel şirketler tarafından mülkiyet içeriğini barındırmak için kullanılır (Netflix'in verilerini düşünün) ve onları Ethereum'un merkezi olmayan ağının güvenliğine ikna etmek zor olabilir. Buterin, "Genel olarak, adem-i merkeziyetçi yaklaşımların bu kadar iyi çalışmadığı yerlerde, her zaman bu geniş uygulama seti olacak" dedi.

Bununla birlikte, Ethereum'un diğer şirketler tarafından benimsenmesini bekleyin. Son iki aydır bir Rus havayolu, Ethereum'u bilet göndermek için kullandı ve Microsoft, kendi Ethereum tabanlı protokolünü yayımladı. Platform, toplumun her alanını etkileyebilir. 

Kaynak: 1

Daha fazla..
×

Sitemiz Yenilendi!

Sitemizi sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,

ilgili gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, sizin gibi başka oyuncularla tanışabilirsiniz.

Üye olarak oyuncu profilinizi oluşturmanızı ve yenilikleri keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Türkiye'nin İlk ve Tek Oyuncu Ağına Hemen Katıl!