Cyberpunk 2077 Geliştiricisi Oyunun Dünya Boyutunu Witcher 3 ile Karşılaştırıyor

0 Yorum · 35 Görüntüleme

Night City, Witcher 3'ün haritasından daha küçük olabilir, ancak daha yoğun bir şekilde doludur.


The Witcher 3: Wild Hunt dünyası çok büyük. Geralt'ın macerası, White Orchard'dan Velen'e ve Skellige Adaları'na kadar dört farklı fantastik bölgeye götürür. Aralarında küçük kasabalar, yayılan şehirler ve kilometrelerce kırlar, ormanlar ve nehirler var. Cyberpunk 2077'deki harita karşılaştırmaya göre daha küçük. Ancak geliştirici CD Projekt Red, son oyununun açık dünyasının çok daha yoğun olduğunu söylüyor.

Gamesradar ile yapılan röportajda Cyberpunk 2077 yapımcısı Richard Borzymowski, stüdyonun Night City ayarını nasıl yaptığını anlatıyor. "Saf yüzeye bakarsanız Cyberpunk 2077, The Witcher 3'ten biraz daha küçük olabilir. Ancak, içeriğin yoğunluğu söz konusu olduğunda, temel olarak The Witcher dünyasını ele geçirir ve onun arasındaki vahşi doğayı siler. Açıkçası, yapmamız gereken şey buydu çünkü The Witcher'da Novigrad gibi daha küçük şehirler veya daha büyük şehirler arasında geniş şeritlere ve ormanlara sahip bir açık dünyadaydık, ancak Cyberpunk 2077'de Night City'ye girdik. Eğer şehire inanmıyor olsaydık elde etmek istediğimiz son etkiyi bize vermezdi...bu yüzden hayat dolu." diyor.

Bu yoğunluk, gökdelenlerin ve diğer binaların sağladığı dikeyliği de içeren Cyberpunk 2077'nin piyasaya sürülmesine yol açan sayısız oyun videosu ve fragmanında görüldü.

Diğer Cyberpunk 2077 haberlerinde, oyunun yeni bir game plus moduna sahip olması bekleniyor ve oyunun kullanıcı arayüzünü devre dışı bırakan daha zor bir zorluk olacak. Ek modlar açısından CD Projekt Red, çok oyunculu bir oyun olduğunu söylüyor.

Cyberpunk 2077, PlayStation 4, Xbox One ve PC'de 16 Nisan 2020’de yayınlanacak.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!