Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, geçen yılın en iyi Polonya oyunu olarak adlandırıldı

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, geçen yılın en iyi Polonya oyunu olarak adlandırıldı

[ad_1]

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty adlı oyunun Polonya’da geliştirilen en iyi oyunlar için ödüllerin verildiği Digital Dragons töreninde iki ödül aldığını duyurdu.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, “En İyi Polonya Oyunu” kategorisinde birinci oldu. Bu kategoride “geçen yılın en iyi, en önemli ve en olağanüstü oyunları” ödüllendiriliyor. Jüri, her aday oyunun genel kalitesini dikkate alıyor: yapım değerleri, hikaye, oynanış ve uygulamanın özeni. Kazanan rakiplerinden bir adım önde olmalıdır.”

Diğer aday oyunlar arasında Against the Storm (Eremite Games), RoboCop: Rogue City (Teyon), The Invincible (Starward Industries) ve Witchfire (The Astronauts) yer alıyor.

Cyberpunk 2077 genişleme paketi de “En İyi Anlatı” kategorisinde ödül aldı. Bu kategoride Fort Solis (Fallen Leaf, Black Drakkar Games), Gord (Covenant.dev), The Invincible (Starward Industries) ve Witchfire (The Astronauts) yer aldı.

Kısacası, CD Projekt Red, vatanında birkaç önemli ödül aldı. Polonya video oyun endüstrisi, Avrupa’daki en dinamik endüstrilerden biridir, bu da aynı zamanda projesini geliştirmek için gösterilen çabaların takdir edildiği anlamına gelmektedir, projenin başlangıcının zorluğunu aşarak genişleme paketi çıkışıyla zirveye ulaştığı.

Digital Dragons Ödülleri – Polonya oyun endüstrisinde en eski ve en prestijli ödüldür. Kazananlar, jüri tarafından atanan uzmanların oyları ve tüm geliştirici topluluğunun oylarıyla belirlenir. Konferansın ortasında gerçekleşen gala töreni, Orta ve Doğu Avrupa’daki bu tür etkinliklerin en büyüklerinden biridir. Bu yıl 20 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirildi.