Dark Souls 2 Grafikleri Bambaşka Bir Boyut Olacak

Dark Souls 2 Grafikleri Bambaşka Bir Boyut Olacak

      Oyun dünyasının en önemli oyunlarından birisi olan Dark Souls 2, büyük bir yeniliğe hazırlanıyor. Şu an geliştirilme aşamasında olan bir modla birlikte oyunun grafikleri çok kaliteli bir hale gelecek. Resmi olarak yayınlanan ekran görüntüleri de bu modun oyunu ne kadar kaliteli hale getireceğini gözler önüne seriyor. Oyuna gelecek olan modun görsel seviyesi From Software’in 2013 yılında çıkarttığı ilk Dark Souls 2 oynanışında ki kaliteye çok yakın olduğu görünüyor. From Software’in geçtiğimiz yıllarda oyuncuya sunmak istediği ancak gerçekleştiremediği görsel kaliteyi bu mod sayesinde oyunculara sunmak istiyor.

     Şu an için geliştirilmekte olan mod Dark Souls II: Scholar of the First Sin için yayınlanacak. Önümüzde zamanlarda yayınlanacak olan modla ilgili ekran görüntüleri paylaşıldı. Ekran görüntüleri detaylı olarak incelendiğinde, oyunu farklı bir görüntü kalitesi seviyesine taşıyacağı görülüyor. Modu geliştirmekte olan Stayd, Dark Souls 2’de oyuncuların memnun olmadığı grafik detaylarını oldukça kaliteli hale getirmek için büyük emek harcamışa benziyor.

     Stayd’ın bu modu geliştirmeden önce ilham kaynağının, oyunun çıkmadan önce yayınlanan oynanış fragmanında ki görüntü kalitesinden aldığı belirtiliyor. Oyun üzerinde yaptığı iyileştirmeleri resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşan Stayd, oyuncuların büyük beğenisini almış durumda.

    Mod yapımcısı Stayd’ın Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görüntüler incelendiğinde, oyun içerisinde yer alan haritalarda büyük iyileştirmeler ve geliştirmeler yapıldığı görünüyor. Stayd’ın geliştirmekte olduğu mod, oyun içerisinde yer alan en ince detaya kadar etki ediyor. Özellikle önemli grafik dokuları, bitki örtüleri ve benzer birçok detayın üzerinde büyük etkisi olan mod, Dark Souls oyuncularını oldukça memnun edecek gibi görünüyor.

    Stayd, tüm bunların yanı sıra başka oyun için başka farklılıklar da oluşturma peşinde. Haritalarda yer alan düşmanların konumlarıyla alakalı değişiklikler yapmayı da düşünen Stayd, bu geliştirme süreçlerini resmi Twitch hesabı üzerinden birebir olarak yayınlıyor.

       11 Mart 2014 yılında piyasaya sürülen oyun birçok oyuncunun beğenisi kazanırken büyük bir kesimin de olumsuz eleştirilerine maruz kalmıştı. Özellikle oyunun oynanış fragmanında ki görüntü kalitesine ulaşamaması oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştı. Bakalım Stayd tarafından geliştirilen bu mod, hayal kırıklığına uğrayan oyuncuların beğenisini kazanabilecek mi ?