Dwarf Fortress Steam ve itch.io ile Sunulmaya Hazırlanıyor

Yorum · 28 Görüntüleme

Dwarf Fortress, efsanevi ASCII-inşaat-yönetim-simülatörü-roguel benzeri indie oyun, Steam ve itch.io'ya geliyor.


Şimdiye kadar yaratılmış bir dünyanın en derin, en karmaşık simülasyonu. Efsanevi Dwarf Fortress şimdi itch.io ve Steam'de. Bir kale inşa et ve cücelerinizin hayatta kalmasına yardım etmeye çalışın, veya derinden yaratılmış bir dünyaya karşı tek bir kahraman olarak macera edin.


Duyuru, Bay 12 Games tarafından Patreon'da yapıldı. Dwarf Fortress'in ortak yapımcısı Tarn Adams ve küçük kardeşi diğer ortak yapımcı Zach Adams'ın bir dokunuş notu, oyunun dijital vitrinlere yaklaştığını duyurdu.

Oyun, yeni bir döşeme seti ve "genel olarak geliştirilmiş" grafik ve ses ile Steam ve itch.io'ya geliyor. Ancak, 2006'da ilk defa tamamen piyasaya sürülen oyunun ücretsiz sürümü desteklenip güncellenmeye devam edecek.

 

Duyuruya, yeni grafiklerin bazılarını gösteren kısa bir fragman eşlik etti.

Kitfox Games ve Tanya X. Short sayesinde, oyunun ikonik ASCII görünümü modern bir makyaj kazanıyor. Tarn, oyunun Steam ve itch.io sürümlerinin Dwarf Fortress’in bütünlüğünden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini ve oyunun sadece bir yükseltme yaptığını vurgulamak istiyor.

Dwarf Fortress'in yeni sürümü daha iyi grafikler, müzik, isteğe bağlı Adventurer Modu, isteğe bağlı Legends Modu ve daha fazlasını içeriyor. Steam kullanıcıları Steam desteği ve Steam Workshop entegrasyonu da alacaklar.

 

Şimdi Dwarf Fortress'in Steam'deki yeni versiyonunu istek listenize alabilirsiniz. Oyunun şu an yayınlanma tarihi henüz bilinmiyor. Ayrıca itch.io sayfasını buradan kontrol edebilirsiniz.

Özellikler:

  • Sadece üretilen geometri değil - bütünüyle simüle bir dünya. Medeniyetlerin, kişiliklerin, yaratıkların, kültürlerin, vs. yükseliş ve düşüşü. Sonsuz oyun süresi.
  • Şimdi grafiklerle! (İsteğe bağlı ASCII modu kullanılabilir.)
  • Daha kolay modlama için Steam Workshop entegrasyonu
  • Ömür boyu sürecek bir “yaşam” projesi - 2003'ten beri geliştirildi / güncellendi;
  • Eşsiz dünyanı yarat ve kalabalık bir cüceler kolonisini yönet, muhtemelen nihai ölümlerine doğru benimsemiş olsalar bile.
  • İsteğe bağlı ADVENTURER MODU: oluşturulan dünyayı bir RPG'de tek bir kahraman olarak keşfedin
  • İsteğe bağlı LEGENDS MODE: oluşturulan dünyanın tarihini ve içindeki oyunlarınızı okuyun
  • Yeni bir sonsuz hobi, sadece senin için!

Özellikler:
Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!