Ebedi Uykusundan Uyanan Kurtarıcı, Sage Black Desert Dünyasına Geri Dönüyor

Ebedi Uykusundan Uyanan Kurtarıcı, Sage Black Desert Dünyasına Geri Dönüyor

Pearl Abyss, Black Desert’ın yeni sınıfı “Sage”in bugün çıkış yaptığını duyurdu. Sage, Büyücü ve Cadı sonrasında ilk kez çıkarılan büyü gücü sınıfında bir karakter olup, Black Desert ekibi tarafından uzun bir süreçte büyük bir hırsla oluşturulmuş yeni sınıftır. Çeşitli karakter geliştirme aşamalarından edinilen deneyimler temel alınarak tasarlanan Sage sınıfı, şu ana kadar Black Desert’ta şahit olunmamış görsel efektleri sayesinde oyun zevkini bir kat daha artırıyor. Black Desert Dünyasındaki “Son Kadim” Sage’i tanıyalım.

 

Black Desert’taki hikayesinde hayatta kalmış sonuncu kadim olarak tasvir edilen Sage, silahlar üzerinde araştırma yapan bir akademisyen ve aynı zamanda Fildişi Kulesi’nde öğrencilere ders veren bir öncüydü. Sage, Kadim insan karakteri özelliği sayesinde, oyun içindeki kadim harabeler olan “Hystria Harabeleri” ve “Aakman Tapınağı”na girerken özel bir sınırlamaya maruz kalmıyor.

 Sage’in özelliği, zaman ve mekanı kontrol ederek yıkıcı bir güç sergilemesidir. Tanıtım videosu yayınlandığı andan itibaren, sıcak tepkilerle karşılanan küp şeklindeki özel bir cisim olan “Kyve” silahını kullanarak güçlü büyü saldırıları ortaya koyar ve engellere takılmaksızın istediği noktaya özgürce hareket edebilir. Tüm bunlara kapsamlı görsel efektleri de eklenince, geriye kuvvetli ama bir o kadar da güzel bir kadim savaşın tadını çıkarmak kalıyor. 

 Savaş Stili

Sage, zaman ve mekanı kontrol eden ana silahı Kyve ile büyüyü kontrol eden alt silahı “Tılsım”ı kullanarak düşmanlarına karşı durur. Sadece kendisine has olan becerileri kombinasyon halinde kullanarak zaman ve mekanı kontrol eden yıkıcı saldırılar koyması, Sage’in öne çıkan özelliğidir.

Gücü sayesinde uzun mesafeden düşmanlarına hasar verebilir ve aynı anda bir açık kollayarak kendisine yaklaşan düşmanlara karşı savunma sergileyebilir. Ayrıca anlık olarak hızlıca düşmanına sokulabilir veya ondan kaçabilir. Zaman ve mekana göre farklı işlevler üstlenerek rakipleriyle olan savaşında üstünlük sağlar.

 Ayrıca Sage, “Aktarım” yapılabilecek şekilde çıkış yaptı. Aktarım sayesinde, belirli bir levele ulaştıktan sonra kendisine verilen sınavları geçerek mevcut silahını bir kat daha güçlü hale getirebilir.

 

Başlıca Beceriler

Beceri Simgesi

Beceri Adı

Özellik

  

Yarık Bağlantısı

Boyut gücü aracılığıyla belirli bir süre boyunca istediği noktaya özgürce hareket edebildiği becerisi.

  

Büyük Çöküş

Kuvvetli bir yıkıma neden olarak düşmanlarına büyük hasar veren ve onların DP’sini zayıflatan becerisi.

  

Ator’un Enerjisi

Kullanım süresi gerekli olsa da %100 Kritik Vuruş ile kuvvetli bir hasar verebilen Sage’in öne çıkan becerisi.

  

Atomagia

Yakınındaki düşmanları güçlü bir şimşek hasarıyla yıkan Sage’in ana becerisi.