Anthem karmaşık resepsiyona rağmen, piyasaya sürüldüğü ilk hafta boyunca oyun satışları listelerinin başında geldi. Ancak BioWare'in önceki oyunu Mass Effect Andromeda'nın fiziksel satışlarının yarısı kadar satabildi. Peki diğer oyunlar listede hangi konumda yer aldı, bir göz atalım.

En Çok Satan Oyunlar

En Çok Satan Oyunlar

Anthem'in resmi lansmanı 22 Şubat'ta yapıldı ve doğrudan fiziksel satış listesinin üstüne çıktı. PS4, Xbox One ve PC oyunu geçen hafta 1. sırada yer alarak Far Cry: New Dawn'ı 2. sıraya düşürdü.

Bu hafta listeye yeni oyun eklenmedi ve bu da satış listesinin ilk 10'nunun büyük ölçüde değişmeden kalmasını sağladı. FIFA 19, 3. sıraya yüselirken, Red Dead Redemption 2, 4. sırada ve Metro: Exodus de 5. sırada yer alarak ilk beşi tamamladılar.

Ancak Anthem’in ilk çıkış haftasına rağmen, Eurogamer oyunun fiziksel satışlarının, BioWare’in son oyunu Mass Effect: Andromeda’nın ilk haftasındaki satış sayısının yarısı kadar olduğunu bildirdi. Ama aradan geçen iki yıl, dijital olarak gelen oyunların satışlarının daha büyük bir yüzdesine doğru bir kayma gördü. Bu doğrultuda Anthem'in çeşitli dijital özel sürümleri oyunu erken kullanıma sunmuş oldu. Bununla birlikte, % 50'lik bir fiziksel satış düşüşü kayda değerdir.

En Çok Satan Oyunlar Listesi

01. Anthem
02. Far Cry: New Dawn
03. FIFA 19
04. Red Dead Redemption 2
05. Metro: Exodus
06. Forza Horizon 4
07. New Super Mario Bros. U Deluxe
08. Mario Kart 8 Deluxe
09. COD BLOPS 4
10. Super Smash Bros. Ultimate

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları