En iyi Oyun Siteleri

Yorum · 1000 Görüntüleme

İndirmeden, Html5 oyun siteleri üzerinden oyun oynayabileceğinizi biliyormuydunuz? Günümüzde birçok oyun sitesi bulunmaktadır. Ancak bazı sitelerde bulunan reklam fazlalığı, bozuk tasarımlar ve diğer nedenler oyun zevkimizi oldukça düşürmektedir. Biz gamer ekibi olarak, en güzel oyun sitelerini inceledik ve sizlere sunuyoruz. Bu oyun siteleri, mobil destekli sitelerdir. Böylece bu oyunları telefonlarınız üzerinden de oynayabileceksiniz.


1.) Oyun-Oyna Gamer

1.) Oyun-Oyna Gamer

Gamer.com.tr'nin bir oyun sitesi olduğunu biliyormuydunuz?

Tamamen yeni nesil ve öğretici oyunlar bulunduran bu siteyi biran önce denemeniz gerekiyor. Gamerin oyun sitesinde bulunan oyunların birçoğu html5 oyundur. Böylece telefon ve tablet üzerinden de en güzel şekilde oyunlar oynayabilirsiniz. Gamer.com.tr'nin oyun sitesine her gün yüzlerce yeni oyun eklenmektedir.

Oyun sitesi adresi: https://oyun-oyna.gamer.com.tr/

2.) Matematik.Games

2.) Matematik.Games

Çocukların matematiği öğrenmesi bu kadar kolay olmamıştı. Uzmanlar tarafından eklenen oyunlar tamamen eğitim amaçlı oyunlardır. Çocuklar sevimli karakterlerin yardım ile, matematik dersini daha iyi kavrayacak ve temelini geliştirecektir. Ayrıca sitede Türkçe dersine yardımcı olacak "Eş Anlamlı sözcükler" gibi konularda bulunmaktadır.

Tamamen eğitim amaçlı olan bu oyun sitesine gitmek için: https://matematik.games/

3.) Cartoon Network

3.) Cartoon Network

Cartoon Network kanalının, resmi web sitesinin oyun bölümüdür. Sitenin en güzel yönlerinden birisi, tamamen mobil destekli olmasıdır. Telefonda bir oyun açtığınızda tam ekranda sıkıntısız bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. 

Cartoon Network sitesinde bulunan tüm oyunlar, kanaldaki çizgi film karakterlerinin oyunlarıdır. Eğer sıkı bir Ben10 hayranı iseniz, cartoon network sitesinin oyun bölümünü ziyaret edebilirsiniz. İçinde yüzlerce ben10 oyunları bulunmaktadır.

Cartoon Network oyun sitesini ziyaret etmek için: https://www.cartoonnetwork.com.tr/oyunlar

4.) Kral Oyun

4.) Kral Oyun

Kral oyun 2004 yılında kurulan, en eski oyun sitelerinden birisidir. İçinde 12.000 den fazla oyun barındırmaktadır. Basit ara yüzü, sıkıcı olmayan reklamları sayesinden en çok tercih edilen oyun sitelerinden birisidir. Sitenin en güzel yönlerinden birisi tamamen mobil uyumlu olmasıdır. Bütün yaş gurubuna hitap eden oyunları barındırmaktadır. Eski oyunları, Flash uzantılı olsa da, en son eklediği oyunlar HTML5 oyunlardır. Ondan dolayı telefonda en son eklenilen oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Kral Oyun sitesini ziyaret etmek için: https://www.kraloyun.com/

5.) Sun oyun

5.) Sun oyun

Sunoyun, 2015 yılında kurulan en kaliteli oyun sitelerinden birisidir. Ancak tam mobil uyumlu olmaması, kullanıcılarını üzmüştür. Yapımcı en kısa zamanda, sun oyunu yeni sürüme taşıyacağını açıklamıştır. İçinden çok güzel oyunlar barındıran sun oyunun şu anda mobil desteği vardır. Ancak sitedeki eski oyunlar, Flash oyun olduğundan dolayı açılmayabilir. Yeni eklenen oyunlar ise tamamen mobil desteklidir.

Sunoyun sitesini ziyaret etmek için: https://www.sunoyun.com/

6.) TRT Çocuk Oyun

6.) TRT Çocuk Oyun

TRT tarafından hazırlanan, tamamen eğitim içerikli oyun sitesidir. Çocuklarınıza hem eğlence, hem bilgi sunan bu siteyi denemelisiniz. 

Şirin karakterler, çocuklarınızın öğrenmesini dahada kolaylaştıracak. Sitenin en güzel yönlerinden birisi, tamamen mobil uyumlu olmasıdır. Böylece çocuklar telefon ve tablet üzerinden sorunsuz bir şekilde TRT çocuk oyunlarını oynayabilecekler.

Oyunların karakterleri, TRT çocuk kanalında bulunan karakterler ile aynıdır. Sitede bulunan oyunlar tamamen TRT yazılımcıları tarafından hazırlanmıştır. 

TRT çocuk kanalının oyun sitesini ziyaret etmek için: https://www.trtcocuk.net.tr/oyunlar

7.) Mynet Oyun

7.) Mynet Oyun

Mynet tarafından hizmete sunulan oyun sitesidir. Genellikle oyunculara, en kaliteli oyunları sunmaktadır. Flash ve HTML5 şeklinde karışık oyunlar eklemektedir. Mobil uyumlu sitedir ancak akıllı telefon veya tabletler bazı flash oyunları çalıştırmayabilir. Özellikle 3D ve Zombi oyunları kategorisinde bulunan oyunları denemelisiniz. Mynet Oyunun amacı, oyunculara oldukça keyifli anlar yaşatmaktır. 

Mynet Oyun sitesini ziyaret etmek için: https://oyun.mynet.com/oyunlar/

8.) Miniclip

8.) Miniclip

Miniclip çok eski, kendi oyunlarını yapan bir oyun sitesidir. Genellikle çoğu oyun sitesi Miniclip oyunlarını kullanmaktadır. Oyun sitelerinin atası diyebiliriz.

Sitenin en güzel yönlerinden birisi, tamamen mobil destekli ve sürekli güncel olmasıdır. Binlerce üyesi bulunan Miniclip sitesinde, bu üyeler ile online oyun oynayabilir ve skor sıralamalarında yer alabilirsiniz. 

Miniclip oyun sitesini ziyaret etmek için: https://www.miniclip.com/

Size Miniclip üzerinden beğenerek oynadığım oyunu da sunmak isterim. Güzel bir online silah oyunu oynamak istiyorsanız: https://www.miniclip.com/games/krunkerio/tr/#t-w-t-H

9.) OyunSkor

9.) OyunSkor

OyunSkor, en eski oyun sitelerinden birisidir. Tamamen mobil uyumludur. Sürekli güncellenmekte ve yeni nesil oyunlar eklenmektedir. Basit ara yüzü ve skor sistemi sayesinde size oldukça fazla eğlence keyfi yaşatmaktadır. 

OyunSkor sitesini ziyaret etmek için: https://www.oyunskor.com/

Günümüzde birçok oyun sitesi bulunmaktadır. Ancak bu oyun sitelerinde bulunan reklamlar rahatsız edici olabiliyor. Gamer.com.tr ekibi olarak, en az reklamlı ve rahatsız edici oyun sitelerini inceledik. Bu siteler tamamen mobil uyumlu sitelerdir. Ayrıca bu sitelerde bulunan oyunlar sizi tamamen eğlendirebilecek oyunlardır.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!