Epic Games Store GTA 5 Satın Alamama Hatasının Çözümü

Yorum · 8 Görüntüleme

GTA 5'in Epic Games Store'da ücretsiz olarak paylaşılması oyunculardan büyük ilgi gördü. Mağazanın web sitesindeki trafik o kadar yüksekti ki sunucular aşırı yüklenmişti. Promosyonun başlamasından bu yana 24 saat geçmesine rağmen hala sorunlar var.


Geçtiğimiz gün Epic Games Store'da GTA V'in ücretsiz yayınlaması büyük ilgi gördü. Hatta o kadar büyük ilgi gördü ki, bu durum sunucunun aşırı yüklenmesine neden oldu ve platformun düzgün çalışmasını engelledi. Çökme durumu çözülmesine rağmen hala bazı ufak problemler var. Bunlardan biri Rockstar'ın ünlü oyunu GTA 5’i almaya çalışırken "Hesabınız şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremiyor" mesajının çıkması. Böyle bir bildirim aldıysanız dert etmeyin. Epic Games’in Twitter'ında yayınlanan gönderiye göre, tek yapmanız gereken bir gün beklemek ve işlemi tekrar tamamlamaya çalışmak. Ancak bir gün bile bekleyemeyecek sabırsızlar için topluluk daha hızlı çözümler buldu.

Ağ değiştirme

İlk ve en basit çözüm, bilgisayarın bağlı olduğu ağı değiştirmektir. Epic Games Store hesabınıza giriş yapmadan önce İnternet kaynağınızı değiştirmeniz gerekir. Telefonunuzu bu amaçla modem olarak kullanabilirsiniz (bu işlev akıllı telefon ayarlarınızda etkinleştirilir). Bu şekilde mobil verileri kullanarak kitaplığınıza GTA V’i ekleyebilirsiniz. Oyunu aldıktan sonra indirmek için varsayılan olarak kullandığınız ağa dönebilirsiniz.

İkinci seçenek ise hesabınıza giriş yapmak ve oyunu Kablosuz ağ kapalı durumdayken mobil cihazınızdan eklemektir. Bu şekilde istemciyi bilgisayarınızda çalıştırdığınızda, oyun zaten kütüphanede indirilmeye hazır olacak.

VPN

Hata mesajından kurtulmanın bir başka yolu, oyunu düzgün çalışan bir VPN ile almaktır. Ancak bu yöntemi kullanmak için özel bir programınız olmalı veya bu türde yerleşik bir VPN aracı olan Opera tarayıcısını kullanmalısınız.

GTA V Eylül 2013'te piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyük bir popülerlik kazanıyor.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!