Eski WoW yöneticisi, AI’nin “kirli işler” için harika olduğunu ancak yaratıcı görevler için uygun olmadığını söylüyor

Eski WoW yöneticisi, AI’nin “kirli işler” için harika olduğunu ancak yaratıcı görevler için uygun olmadığını söylüyor

World of Warcraft, League of Legends spin-off ve Ghost kod adlı yaklaşan MMO üzerinde çalışmış endüstri veteranı, oyun geliştirme sürecinde yapay zekanın gerçekten bir yeri olduğuna inanıyor, ancak sadece “kara işler” devreye girdiğinde.

Fantastic Pixel Castle’ın başkanı ve oyun direktörü olan Greg Street, şu anda sahip olduğu stüdyosunu kurmadan önce WoW’da baş sistem tasarımcısı ve League of Legends MMO yapımcısı olarak çalıştı. Street’e göre, yapay zeka, gereksiz sıkıntılardan kurtardığında oyun geliştirme sürecinde faydalı olabilir, ancak ön plana çıktığında değil.

WoW’da seviye tasarımcısının (ve genellikle liderin) yapması gereken tatsız bir görev vardı – kıtanın okyanusa inen yerlerde kayalar yapmak. Genellikle burada oyun oynamıyorduk ve bazen spawnlar bile yoktu.

Ama oyuncular yüzebiliyor ve yine de bunu görüyorlardı ve kayaların pürüzlü ve aptalca görünmesine izin vermek yanlış geliyordu (gerçi bundan bir şeyler kurtulduğuma eminim). Bu nedenle seviye tasarımcısı, bu kayaların kötü görünmesini engellemek için zaman harcadı, yine de oyuncuların onlara bakacaklarını düşünmüyorduk.

Street, yapay zekanın tam da bu “kara işler” için uygun olduğunu ve alfabetik listelerin oluşturulması veya logaritmlerin el ile hesaplanması gibi sıkıcı görevlerle birlikte geldiğini söylüyor.

Makinelerin yeni yaratıklar için sanat oluşturmasını, görevler yazmasını veya hikayeler anlatmasını düşünmüyorum. Bu en ilginç olanıdır ve bu işi yapmak için can atan binlerce yetenekli insan var. Bu, klonlanmayı istemediğiniz iş türüdür.

Kimin söylediğini hatırlamıyorum, ama hadi yapay zeka silsin gitsin, ben çizmeye gideyim, tersi değil.