Ethereum Platformu Eylül 'de Önemli Bir Yükseltme İşlemine Geçecek

Yorum · 25 Görüntüleme

Ethereum, Eylül ayı sonlarında Metropolis olarak bilinen yeni bir güncelleme açıklandı. İlk önce Şubat ayında ilan edilen bu güncellemenin, anonimlik, programlama ve güvenlik ile ilgili çok sayıda beklenen değişikliği içermesi bekleniyor.


Ethereum Yükseltmesi

Ethereum Yükseltmesi

Şu anda, kripto para birimleri dünyasında en çok beklenen olaylardan biri yaşanacağına dair bir zaman çerçevemiz var. 

Geçtiğimiz hafta Ethereum ekibi, Metropolis forkunun Eylül 2017 yılının sonlarına doğru gerçekleşeceğini açıkladı. Duyuru, firmanın 2017 Yol Haritası'nı açıklamasından yaklaşık altı ay sonra ve bitcoin'in bitcoin ve bitcoin cash'i ayrıldıktan sonraki bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

Bu fork, daha üst düzey anonim işlemler, daha kolay programlama, akıllı sözleşmeler, kullanıcıların korsanlıkla mücadeleye karşı korunmasına yardımcı olacak maskeleme şeklinde ilave güvenlik de dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler ve iyileştirmeler uyguluyor. 

Yükseltme, ether token madenciliğini gerçekleştirmeyi zorlaştıracak bir "Zorluk-Bomba" yı içermesi bekleniyordu, ancak Ethereum ekibinin güncellemesine göre bu, daha sonradan ikinci bir forkun parçası olarak eklenecek. 

Tahmin Edilemeyen Reaksiyon

Ethereum'un fork için bir uygulama tarihi haberi, piyasanın değişime nasıl tepki vereceğinden emin olmayan sektör uzmanlarının dikkatini çekiyor ve spekülasyonlara neden oluyor. 

Duyuru sonrası, Ethereum ekibi fiyatların artabileceğini veya azalabileceğini belirterek bu belirsizliği ele aldı. Önceki yükseltmeler ve forklar, önceki etkenlere yol açtı, bu da ether madenciliğinde artışa neden oldu. Bu çatalın bir sonucu olarak benzer bir zincirleme reaksiyon gelebilir. Büyük ihtimalle onlar açıklarlar.

Metropolis, Ethereum'un nihai planlı güncellemesi değil. Serenity olarak bilinen bir sonraki yükseltmenin "bu devrimi ana akımına getirmesi" bekleniyor ama Ethereum, bu yükseltme için henüz bir çıkış tarihi paylaşmadı.

Şubat ayında ilk açıklandığında, Metropolis için çıkış tarihi üç ila altı ay arasında belirlenmişti. Ethereum ekibinin Serenity yükseltmesi için biraz zaman gerekebilir.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!