Evil Genius 2'nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Evil Genius 2'nin Çıkış Tarihi Ertelendi

 İlgiltere'li geliştirici ekip Rebellion'ın geliştirdiği strateji simülasyon oyunu Evil Genius 2, normalde bu yıl içerisinde çıkış yapacaktı. Günümüzde hala devam etmekte olan koronavirüs pandemisi nedeniyle oyunun çıkış tarihi bir dahaki yıla ertelendiği açıklandı. 

 İlk olarak 2004 yılında oyun dünyasına giriş yapan strateji tabanlı oyunun son güncel oyunu 2019 yılında duyurulmuştu. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde düzenlenen PC Gaming Show etkinliğinde tanıtım videosu yayınlanmıştı. Yayınlanan oyun içi tanıtım videosunu izleyen oyunseverlerin merakla beklediği bir oyun haline gelen Evil Genius 2, ne yazik ki bu yıl piyasaya sürülemeyecek.

 Önümüzde ki sene oyunseverler ile buluşacak olan oyun için geliştirici şirket net bir tarih paylaşmadı. Önümüzdeki günlerde gelecek olan beta ile merakımızı birazda olsa giderip oyunu deneyimleme fırsatı yakalayacağız. Rebellion'ın oyun hakkındaki açıklamaları şöyle: Covid-19'un etkisi, stüdyodan evimize geçiş ve yeni çalışma yöntemlerine uyum sağlama hepsi, oyunu gelecek yıla erteleme yönündeki zor karara katkıda bulundu. Serinin hakkını verecek ve Evil Genius topluluğu tarafından yıllarca sevilecek ve oynanacak bir devam yapımı sunmak istiyoruz, tıpkı orijinali gibi. Birçoğunuzun biraz daha bekleyeceği için hayal kırıklığına uğrayacağını bilsek de gelecek yıl lansman düzenlemek, bize tam olarak bunu yapmak için vakit tanıyor” cümlelerini kullandı.