Facebook Lite Koyu Temaya Geçiyor

Yorum · 11 Görüntüleme

Facebook sırayla uygulamalarda koyu temaya geçiyor. Messenger ve Instagram'dan sonra sıra Facebook Lite’a geliyor. Temel Facebook mobil uygulamasına da yakın zamanda koyu tema gelecek gibi duruyor.


Gözlerimize fazla ışık gelmesini engelleyen ve pili dengeli ölçüde kullanmamızı sağlayan akıllı telefon uygulamalarındaki koyu temalar, son yılların önemli teknolojik trendlerinden biri haline geldi. Bu özelliğin popülaritesi Google ve Apple'ın, yani Android ve iOS'un en son sürümlerini de koyu tema uygulamaya teşvik etti. Bir süredir Mark Zuckerberg’in şirketi Facebook da koyu temayı uygulamalarına entegre ediyor. Messenger ve Instagram'dan sonra koyu tema özelliği Facebook Lite'ta da ortaya çıktı.

Şimdiye kadar bu özellik sadece belirli ülkelerde Android cihazlarda görüldü (Apple müşterilerinin beklemesi gerekiyor). Güncelleme geldikten sonra koyu temayı etkinleştirmek için ana menüyü açın ve Koyu Tema seçeneğini etkinleştirin. Lite’daki koyu tema, son aylarda yapılan Facebook uygulamasındaki koyu tema testlerinin aksine uygulamanın tüm öğelerini kapsayacak. Facebook Lite'ta koyu temanın uygulanmasının, ana Facebook uygulamasında da uygulanacağı işaretini almış olduk. Ancak bunu ilerleyen zamanlarda bekliyoruz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!