FIFA 21'da Cross-Play Olmayacak, Ama Nesiller Arasında İlerleme Yapılabilecek

FIFA 21'da Cross-Play Olmayacak, Ama Nesiller Arasında İlerleme Yapılabilecek

FIFA 21, bu yıl sadece PS4 ve Xbox One'a değil, aynı zamanda PS5 ve Xbox Series X'e de gelecek olan bir çapraz nesil oyun olarak yayınlanacak. Büyük ölçüde COVID-19 kısıtlamaları kapsamında geliştirilen oyuna yeni özellikler eklenecek ve ince ayarlar bulunacak, ancak çapraz oynatma özelliği olmayacak.

FIFA Direct Communication Twitter hesabı, konsollar veya nesiller arasında destek olmayacağını doğrulayan bir tweet attı. Bu, örneğin, PS5 oyuncularının PS4 oyuncularına karşı mücadele edemeyeceği anlamına geliyor. Oyunu hangi konsolda oynarsanız oynayın, çevrimiçi rakipleriniz o konsolda oynayan diğer oyuncularla sınırlı olacaktır.

Ancak oyunda kaydettiğiniz ilerlemeler, en azından FIFA Ultimate Team modunda devam edecek. Oyuna bu mevcut nesilde başlarsanız Ultimate team yolculuğunuza yeni sisteminizde devam edebileceksiniz.

Oyunu PS4 veya Xbox One için satın alırsanız, yayınlandıktan sonra ynei nesil sürüme ücretsiz yükseltme yapabillirsiniz. Ancak bu yükseltmeyi almak için aynı konsol üreticisine bağlı kalmanız gerekiyor. Örneğin, PS4'ten Xbox Series X'e yükseltme yapamazsınız.

Oyun 6 Ekim'de PS4, Xbox One, Switch ve PC içi yayınlanacak. Switch sürümü bir Legacy Edition olacak, bu yüzden ilk Switch FIFA oyunu olan FIFA 18'den çok farklı bir oyun beklemeyin. Konu ile ilgili yeni açıklamalar ve gelişmeler oldukça sizlerle paylaşıyor olacağız.