Fortnite 7.40 Güncellemesi Yeni Silah ve Nerf Ekliyor

Fortnite 7.40 Güncellemesi Yeni Silah ve Nerf Ekliyor

Fortnite Güncellemesi

Fortnite Güncellemesi

Fortnite‘ın 8. Sezonu gelmek üzere, ama bu geliştirici Epic Games’i popüler battle royale oyunu için başka bir yama yayınlamaktan alı koymuyor. 7.40 güncellemesinin tüm platformlarda (PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve mobil) 12 Şubat’ta gelmesi planlanıyor ve oyuna yeni bir silah daha getirecek gibi görünüyor.

Fortnite’ın oyun içi haber bülteni Infantry Rifle adında yeni bir silah türünü gösteriyor. Tanımı nasıl işleyeceği konusunda pek fazla ayrıntı sunmuyor, ancak silah “yakında geliyor” olarak listeleniyor. Epic’in en son güncellemelerinden hemen önce Haber bülteninde yeni silahlar ve eşyalar sık sık tanıttığı göz önüne alındığında, Infantry Rifle muhtemelen bu haftanın 7.40 yamasının bir parçası olarak gelecek.

Bu, Epic‘in bu hafta Fortnite için hazırladığı tek değişiklik değil. Reddit‘teki bir yayında geliştirici, 7.40 güncellemesiyle uyguladığı birçok denge ve oyun ayarlaması hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Güncelleme yayına girdikten sonra tam yama notları sunulacak. Ancak diğer şeylerin yanı sıra Epic, Rocket Launcher’ları için yeniden yükleme süresini artırıyor ve Hand Cannon’ların uğradığı yapı hasarını azaltıyor. Ek olarak, Stormwing aracı artık yapılar arasında çarpışmayacak.

Bunun üzerine, 7.40 güncellemesinden sonra yeni bir fazla Overtime zorlukları seti mevcut olacak. Epic, bu görevlerin neleri içereceği konusunda henüz hiçbir detay paylaşmadı. Ancak yakın zamanda duyurulmuş Share the Love etkinliğinin bir parçasıdırlar ve oyunculara beş yeni Sevgililer Günü temalı ödül kazanma fırsatı verecekler.

Epic, Fortnite Sezonu 8‘in ne zaman başlayacağını açıklamamasına rağmen, geliştirici Sezon 7’nin 28 Şubat’ta sona ereceğini doğruladı.