Fortnite 9.01 Güncellemesi Taktiksel Taarruz Tüfeği Ekledi

Fortnite: Battle Royale'in en son güncellemesi PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve mobil cihazlarına ulaştı. Taktiksel Taarruz Tüfeği ve daha fazlası var.


Fortnite 9.01 Güncellemesi

Fortnite 9.01 Güncellemesi

Fortnite güncellemeleri her zamanki hızlarında yayınlanmaya devam ediyor ve en son yama olan v9.01 yeni bir silah ve daha fazlasını ekliyor. Taktiksel taarruz tüfeği daha önce sızdırılmıştı. Ancak şimdi bunun gerçek olduğunu doğruladık ve bunun ne kadar ölümcül olduğunu da biliyoruz. Güncelleme şimdi PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve mobil cihazlarda kullanılabilir.

Taktiksel taarruz tüfeği, 30 mermilik şarjörü olan tam otomatik bir tüfek. Nadir, Destansı ve Efsanevi varyantları mevcuttur. Yer ganimetlerinden, sandıklardan, mühimmat desteklerinden ve otomatlardan elde edilebilir. Silah, ne kadar nadir taşıdığına bağlı olarak 22/23/24 hasar verir ve ayrıca 1,75'lik bir kafadan vuruş çarpanı taşır. Bu yeni silahın gelmesiyle, SMG (Küçük Hafif Makineli Tüfek) mahzene kaldırıldı, yani artık oyunda bulunmadığı anlamına geliyor.

Güncellemenin gelmesiyle, Vantuzlu Top düşürüldü. Hamster topunun hasarı 200'den 150'ye düştü. Geliştirici Epic Games, aracın "hala biraz fazla savunma gücüne sahip olduğunu" söyledi. 9.01 güncellemesinde Battle Royale değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki yama notlarına bakın; buradan Epic’in blogunda Creative ve Save the World’ün tüm yama notlarını görebilirsiniz.

Fortnite: Battle Royale Güncellemesi 9.01 Yama Notları

Silahlar ve Eşyalar
- Taktiksel Taarruz Tüfeği
- - Nadir, Destansı ve Efsanevi çeşitleri mevcut.
- - Yer ganimetlerinde, sandıklarda, mühimmat desteklerinde ve otomatlarda bulunabilir.
- - - Tam Otomatik
- - - 30 mermi alır.
- - - 22/23/24 hasar verir.
- - - Kafadan vuruş çarpanı 1,75x.
- - - Diğer taarruz tüfeklerine göre uzun mesafede daha az etkili ama az dağılan mermileriyle kapalı alanda rakibe göz açtırmayacak bir silah.
- Vantuzlu Top'un hasarı 200’den 150’ye düşürüldü.
- - Vantuzlu Top'un esas amacı hareketlilik imkânlarıyla oyuncuları eğlendirmek ve heyecanlandırmak. Savunma konusunda hâlâ istediğimizden biraz daha fazla güçlü olduğunu düşünüyoruz. Bu değişiklikler bu alandaki etkisini azaltırken gücüne dokunmamış olduk.
- Tambur Şarjörlü Tüfek ayarlamaları:
- - Taban hasarı 26/27 iken azaltılarak 22/23 oldu.
- - - Mahzenden çıkarıldığından beri Tambur Şarjörlü Tüfek'in etkisinin istediğimizden biraz fazla olduğunu gördük. Bu değişiklikle, silahın albenisini korurken çatışmalardaki gücünü birazcık azaltmış olduk.
- Küçük Hafif Makineli Tüfek mahzene kaldırıldı.
- - Tambur Şarjörlü Tüfek'in geri dönüşü ve Taktiksel Taarruz Tüfeği'nin de oyuna eklenmesiyle birlikte yüksek atış hızına sahip olan silahların oyundaki görünürlüğünü biraz azaltmayı uygun gördük.

Oynanış
- Hava Halkaları ayarlamaları:
- - Hava Halkaları artık yapı inşa etmeye engel olmayacak.
- - - Hava Halkalarına girebilmek için yapı inşa etmek artık daha kolay olmalı. Oyuncuların Hava Halkalarına ulaşmak için yapı inşa ettiğini ama halkaların yakınına yapı inşa etmeyi engelleyen kısıtlamalar yüzünden gözü kara bir atlayış yapmak zorunda kalarak avlandığını fark ettik. Bu ayarlamayla birlikte Hava Halkalarına girmek kolaylaşmış olmalı.
- - Hava Halkalarında uçarken oyuncular tarafından yapılmış yapılara çarptığınızda onları yıkacaksınız.
- - Hava Halkaları artık fırtınanın 5 evresinden sonra devre dışı kalacak.
- - - Özellikle fırtına çemberinin iyice daraldığı son oyun evrelerinde oyuncuların Hava Halkalarına çekilerek fırtınanın içine uçtuğu durumlarla karşılaştık. Oyunun son evrelerinde Hava Halkalarının hareketliliğe olan katkısı sınırlı olduğu için onları sonlara doğru devre dışı bırakmanın daha iyi olacağını düşündük.

Performans
- Tüm platformlar için yapıların yüklenme performansında iyileştirmeler yapıldı.
- - Bu iyileştirmeler binaların yüklenmemesi sorununu azaltacaktır.
- İleti performansını geliştirmek için fizikle alakalı iyileştirmeler yapıldı.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!