Fortnite Sezon 3 Yeni Güncelleme Ve Battle Pass İle Başlıyor

Fortnite Sezon 3 Yeni Güncelleme Ve Battle Pass İle Başlıyor

Fortnite için önemli yeni bir güncelleme PC, PS4 ve Xbox One‘da çıktı. 3.0.0 yaması, Battle Royale için Sezon 3’ü başlatıyor. Güncelleme bu moda ve PvE Save the World bileşenine çeşitli iyileştirmeler ve eklemeler yapıyor.

Battle Royale artık konsollarda 60 FPS’de çalışıyor ve yalnızca bir PS4 Pro veya Xbox One X‘e sahip olanlar için değil aynı temel PS4 ve Xbox One sürümleri için de geçerlidir. Geliştirici Epic, framerate pahasına görsel kalitede iyileşme tercih ederseniz bir seçenek olarak bir 30 FPS modu ekliyor. 

Fortnite‘ın binası Battle Royale ve Save the World’de konsollarda ve PC’de  çeşitli şekillerde geliştirildi. Artık bir düğmeyi basılı tutarak sürekli olarak inşa etme seçeneğiniz var ve bittiğinde oyun arasında otomatik geçiş yapan oyunun bir seçeneği var. Buna ek olarak, çoğu nesne ile  inşa edebilirsiniz, bu bina sürecini daha da kolaylaştıracaktır. 

Ayrıca Battle Royale‘deki bir diğer yenilik de Hand Connon. Bu silah, ağır cephane kullanıyor, Epic ve Legendary versiyonlarını barındırıyor. Hazine sandıklarında ya da  yer döşenemelerinde bulunabilir.  Buna ek olarak, yakın zamanda eklenen sevgililer günü temalı skini çıkardı.

Battle Royale Sezon 3‘ü başlatan bu yama ile yeni Battle Pass tanıtıldı. Bu, yalnızca parayla doğrudan  950 V-Bucks için satın alınabilir ve önceki enkarnasyonlara kıyasla daha fazla ödüle sahip. 

Diğer küçük Battle Royale‘e özgü değişiklikler ve eklemeler arasında, Battle Bus’ın yolunu, turun başlangıcında ve bir maç kazandıktan sonra oyunculara 10 saniye kontrol etme izni verilmesi var. 

Battle Royale’i ve Save the World’ü etkileyen tek şey yapıdaki iyileştirmeler değil. Epic, Marco Beltrami (Logan) ve Pinar Toprak (Krypton) ‘dan yeni bir orkestra çıkardı. Bu, Save the World’deki müziğin yerini alıyor ve Battle Royale‘in menülerindeyken oynuyor. Ek olarak, opsiyonel renk desteği eklendi, ancak Epic bunun bir deneme işi olduğunu ve kullanıcılar tarafından geri bildirime açık olduğunu belirtti. Aydınlatma ve gölgeler de dahil olmak üzere diğer görsel iyileştirmeler yapıldı.

Save the World tarafında ise Hoverboard yeni bir ulaşım aracı olarak eklendi. Bir öğretici aracılığıyla elde edilebilir ve kullanmak için herhangi bir enerji gerekmez, ancak çağırmak üç saniye alır ve uğradığı hasar sizi mahveder. Spring It On etkinliğinde yeni görevler, etkinlikler ve önceden ilan edilen Dragon silahlarını içeren yeni bir bölüm de mevcut.

Bunların hepsi artık Fortnite‘de mevcut. Fortnite web sitesinde tam yama notlarında yeni olan her şeyi görebilirsiniz.

Kaynak: 1