Forza Horizon 4, Steam'de Çok Başarılı Oldu

Forza Horizon 4, Steam'de Çok Başarılı Oldu

Microsoft'un en son Steam sürümü olan Forza Horizon 4, Valve'in platformunda başarılı bir başlangıca imza attı. 9 Mart'ta piyasaya sürülmesinin ardından, oyun Steam'deki en çok satanlar listelerinde hızla yükselirken, oyun için en yüksek eşzamanlı kullanıcı sayıları oyuncuların beğenisine sunulduğu andan itibaren güzel bir çıkış yaptı.

Oyunun resmi Twitter hesabı bu başarıyı kutladı ve “Bizi bir kez daha uçurmak için Forza topluluğuna bırakın. Steam'deki ilk 24 saatimiz içinde, platformda en çok oynanan yarış oyunu serilerinden biri oldu. TEŞEKKÜR EDERİZ!” açıklamasını yaptı.

11 Mart'ta Forza Horizon 4, Steam'in kendi halka açık verilerine göre 20.000'den fazla eşzamanlı kullanıcıya ulaştı Bu, Steam'deki en popüler 50 oyunun hemen dışında yer alıyor. Forza Horizon 4, Steam'in web sitesindeki açılış sayfasına göre, Steam'de genel olarak en çok satanlar için ilk 10'da yer alıyor. Steam kullanıcılarının değerlendirme puanlarının 3.000'den fazlası “karışık” olarak değerlendirme yaptı.

Forza Horizon 4, orijinal olarak 2018'de Xbox One ve Windows PC'de piyasaya sürülen eski bir oyundur. Bu, Microsoft'un eski bir oyunu Steam'e getirerek tekrar satışlarını arttırdığı son oyunudur.

Microsoft, oyunlarını daha fazla yerde yayınlamaya yönelik yeni yaklaşımının bir parçası olarak gelecekte Steam'e daha da fazla oyun getirmeyi planlıyor. Forza serisinin yeni oyununa geldiğimizde, kaynaklara göre Forza Horizon 5, 2021'de piyasaya sürülebilir.