Genç Çocuk, PUBG Oynamasına İzin Vermeyen Abisini Öldürdü

0 Yorum · 106 Görüntüleme

Hindistan'da 15 yaşındaki bir çocuğun, PUBG oynama konusunda bir tartışmadan sonra ağabeyini öldürdüğü bildirildi.


15 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Abisini Öldürdü

15 Yaşındaki Çocuk PUBG Yüzünden Abisini Öldürdü

Hindistan'da 15 yaşındaki bir çocuğun, PUBG oynama konusunda bir tartışmadan sonra ağabeyini öldürdüğü bildirildi. ZeeNews’e göre, çocuğun 19 yaşındaki abisi Muhammed Shaikh, kardeşini PUBG'yi telefonda oynadığı için azarladı ve gencin oynamayı bırakmasını istedi.

Oyunu bırakmak yerine, küçük kardeş iddiaya göre Shaikh'a saldırdı. Kafasını defalarca duvara vurdurup birkaç kez bir makasla bıçaklamaya başladı. Polis, olaya müdahil olduktan sonra Muhammed, hastaneye yollandı ama yaralarına yenik düştü ve vefat etti.

Hindistan merkezli bir habere göre, polis küçük kardeşine karşı bir cinayet davası açtı. Şu ana kadar bildirilenler göz önüne alındığında, oldukça basit ve kesinlikle trajik bir dava gibi görünüyor.

Oyun bağımlılık yapısından dolayı Hindistan’ın bazı bölgelerinde yasaklanmıştı, Navbharat Times gibi basın organları "oyundan dolayı birçok çocuğun zihinsel dengesini kaybettiğini" ilan etmişti. Bu yıl, Dünya Sağlık Örgütü de resmen video oyunu bağımlılığını bir hastalık ilan etmek için ileriye dönük bir adım attı.

Ebeveynlerin, çocuklarının oyun saatlerini kontrol etmeleri önemlidir, özellikle kullanıcıları gün boyu tutarlı bir şekilde oynamaya teşvik eden ücretsiz oyunlara karşı. İki kardeşin tartışması belki de önceden yapılan müdahalerle önlenebilecek bir trajediydi.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!