Ghost of Tsushima, Metacritic'te Zirveye Oturdu

0 Yorum · 1040 Görüntüleme

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Ghost of Tsushima, Metacritic'te kullanıcı puanlarıyla birinci sırada yer alıyor.


PlayStation 4 oyuncularının 2020 yılında en çok beklediği oyunlardan biri olan Ghost of Tsushima, geçtiğimiz hafta piyasaya sürülmüştü. Piyasaya sürüldüğü günde dahil olmak üzere ilk üç günde 2.4 milyon satış rakamına ulaşan Ghost of Tsushima, Sony'nin şu ana kadar en iyi çıkış yapan PS4 oyunu olmayı başardı. Oyuncular tarafından o kadar beğenildi ki oyun şu an Metacritic'in birinci sırasında yer alıyor.

Metacritic'te an itibariyle 11.810 oyuncu tarafından puanlanan Ghost of Tsushima, puanlar sonucunda 10 üzerinden 9.3 puana ulaşarak Metacritic tarihinde en yüksek kullanıcı puanına ulaşan PS4 oyunu oldu. Ghost of Tsushima'nın hemen ardından ikinci sırada ise 9.2 puanla The Witcher 3 geliyor, üçüncü sırada ise yine 9.2 puanla The Last of Us Remastered yer alıyor.

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen Ghost of Tsushima, 1200'lü yılları anlatan bir senaryoya sahip. Jin Sakai'nin hikayesine konuk olduğumuz oyunda ülkeyi kurtarmaya çalışacağız.

İşte Sony tarafından açıklanan oyun hikayesi:

“13. yüzyılın sonlarında Moğol İmparatorluğu, Doğu'yu fethetmek için bütün ulusları yerle bir etmiştir. Acımasız ve kurnaz General Khotun Khan'ın liderliğindeki dev Moğol ordusunun Japonya anakarası ile arasındaki tek engel Tsushima Adası'dır.

Moğol saldırısının ilk dalgasında harabeye dönen adada, samuray savaşçısı Jin Sakai, klanının son sağ kalan üyelerinden biridir. İnsanları koruyup evini geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Yeni bir yol olan Ghost yolunu çizmek için onu savaşçı yapan gelenekleri bir kenara bırakıp Tsushima'yı özgür bırakmak için sıra dışı bir savaş başlatmalıdır.”

Geçtiğimiz 17 Temmuz'da piyasaya sürülen oyun, şu anda PlayStation Store'da satışa sunuldu. Oyunun normal sürümüne sahip olmak istiyorsanız 499 TL ödemeniz gerekiyor. Digital Deluxe sürümü için ise 569 TL ödeme yapabilirsiniz.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!