Google Stadia, iPhone Üzerinde Çalıştırıldı

Google Stadia, iPhone Üzerinde Çalıştırıldı

Apple, yakın zamanda App Store kurallarını oyun akış hizmetlerine açık olması için izin verecek şekilde güncelledi, ancak kısıtlamaları, iOS'ta Microsoft xCloud veya Google Stadia gibi hizmetleri muhtemelen yakın zamanda görmeyeceğimiz anlamına geliyor. Resmi seçeneklerin olmamasına rağmen, bir Redditor son zamanlarda Stadia'yı iOS cihazlarda kullanmak için geçici bir çözüm buldu.

App Store'da bir Stadia uygulaması olsa da, oyunların iOS cihazlarda oynanmasına izin verilmiyor. Bu, oyuncular diğer cihazlar için Stadia'yı yönetmesine izin verecen bir araçtır. Redditor tarafından bulunan geçici çözüm ise özel bir uygulama ile yapılıyor.

Reddit gönderisinde, “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Stadia'nın iOS 14 üzerinde çalışmasını sağlamak için bu alt dizinin etrafonda bazı dolaşıyordu.” “App Store'a bunu çok kolay hale getirebilecek oldukça özelleştirilmiş bir tarayıcı uygulaması göndermeye karar verdim.”

Kullanıcının geliştirdiği 'Stadium' adlı uygulamanın reklamsız olduğu ve izleme kodu olmadığı belirtiliyor, ancak telefonunuza bilinmeyen bir tarayıcı indirmeden önce her zaman gerekli önlemleri almanız gerekiyor.

Stadia veya diğer benzeri oyun akış hizmetlerinin resmi olarak iOS'a gelip gelmeyeceği hala bilinmiyor. Microsoft, Apple'ın kısıtlayıcı oyun akış kurallarının “müşteriler için kötü bir deneyim” oluşturduğunu söyleyen bir açıklama yayınladı. Amazon'un yeni Luna bulut oyun hizmeti, Apple'a uygun bir çözüm bulmuş gibi görünüyor, ancak iOS'ta bir web uygulaması olarak çalışacak.