GTA 4 Bilgisayarda Yeni Güncellemeyi Aldı, Steam’de Oyun Başlatma Sorununu Çözüyor

GTA 4 Bilgisayarda Yeni Güncellemeyi Aldı, Steam’de Oyun Başlatma Sorununu Çözüyor

Rockstar Games Steam’deki GTA 4 için beklenmedik bir güncelleme yayınladı ve artık indirilebilir durumda. Twisted Voxel’e göre, yeni yama, Rockstar Launcher yüklü olmadan GTA 4’ün başlatılamadığı Steam sürümündeki garip bir sorunu gideriyor.

Dikkat çekici bir biçimde, bu 2024 yılında Grand Theft Auto 4 için yayınlanan ikinci yama, oyun son 4 yılda güncellenmedi: o zaman Rockstar Launcher ile ilgili bir sorun düzeltildi, oyunu bilgisayardan kaldıramıyordunuz. Tüm en son yamaları aşağıdaki adresten bulabilirsiniz.

Öte yandan, güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, oyunun içinde hiçbir şeyin değişmediğini ve mod uyumsuzluk sorunuyla karşılaşma riskinin olmadığını doğruladılar: bu gerçek bir “sessiz yama”, oyunu tekrar herkes için erişilebilir hale getiriyor. Yayınlanan tüm düzeltmeler hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

PC’de yayınlananlar konusunu sürdürürsek, şu anda GTA 6 sadece PS5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülmeyi planlanıyor. Bununla birlikte, Take-Two’nun gelecekte PC’de de çıkması ihtimalini dışlamadığı belirtiliyor.