GTA 5'te Nasıl Para Kazanılır? - GTA 5 Para Kazanma

0 Yorum · 5368 Görüntüleme

Kolayca GTA Online'da nasıl para kazanılır? Hazırlanan kapsamlı kılavuzda GTA Online'da para kazanmanın başlıca yolları mevcut. Bu makalede, oyuncuların bazen karmaşık ve beceriksizce tartışılan bir konu olabileceğini anlamlandırmasına yardımcı olmak için GTA Online'da para kazanmanın en iyi yollarını derlemeye çalıştık.


GTA 5'te Nasıl Para Kazanılır?

GTA 5'te Nasıl Para Kazanılır?

Uygulamalı GTA 5 Hileleri

Hazırlanan kapsamlı kılavuzda GTA Online'da para kazanmanın başlıca yolları mevcut. Grand Theft Auto 5'in piyasaya sürülmesinden bu yana, oyunun çok oyunculu bileşeni olan GTA Online'da satılan araçların, silahların, kıyafetlerin ve diğer eğlenceli eşyaların maliyeti ve miktarı önemli ölçüde artmıştır. Ama aynı zamanda yapılabilecek para miktarı da artmıştır. Bu iki şeyin aynı oranda artmış olup olmadığı başka bir zaman için bir tartışması olsa da bu makalede, oyuncuların bazen karmaşık ve beceriksizce tartışılan bir konu olabileceğini anlamlandırmasına yardımcı olmak için GTA 5'te para kazanmanın en iyi yollarını derlemeye çalıştık.

Oyunda para, ölüm maçları, görevler ve çeşitli diğer oyun modları gibi listelenmeyen para kazanmak için birçok yöntem vardır. Ancak, geçen zaman için aldığınız miktar 2013'ten beri artmadı, dolayısıyla nispeten çok verimsiz oldular. Yeni oyuncular, oynamaya başladığınız sürece, para kazanmanın doğal olarak gerçekleşeceği sürece, işe başlamak için yararlı olabilir. Ancak bu makale mümkün olduğunca çok para kazanmanın en etkili yollarına odaklanacaktır.

GTA 5 araçlarına göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. GTA 5 elinizde yoksa indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Oyunun hileleri için de GTA 5 Hileleri konumuza göz atabilirsiniz.

GTA 5 İndir

Double Para Etkinlikleri

Double Para Etkinlikleri

Double para etkinliklerini takipte kalın. Rockstar, her hafta neredeyse iki kat para kazanmak için yapabileceğiniz şeyleri değiştiriyor. Bazen diğer yöntemlerde Gunrunning bunker veya (Vehicle Cargo ) Araç Kargo satışları gibi bir çift para haftası olabilir. Size daha fazla seçenek sunulduğunda, bu çifte para etkinliklerinden daha çok kazançlı bir şey elde edersiniz. Ve eğer Heist'te iki çifte para varsa (ki bu çok nadirdir), o hafta boyunca kesinlikle yapmalısınız.

Heists

Heists

Potansiyel kar: Saatte $400k

Ön şartlar: High-end apartment (minimum maliyet: $200k) ve 3 arkadaş

Yöntem: Üst düzey dairenizdeki soygun planlama odasına gidin ve başlamak için seçtiğiniz soygununuzu seçin. Soygunu host olarak başlatmak için ön ödeme yapmalısınız. Üç arkadaşınızı davet edin ve kurulum görevleri ile finalde çalışın. Bunu yapmak için iyi bir dört kişilik bir gruba sahip olmanız tavsiye edilir ve zamanın düşürülmesi için beceri gereklidir ve her bir görev için çevrimiçi olarak çok sayıda rehber vardır.

Tavsiye: Hard moddaki Pacific Standard Heist, oyundaki herhangi bir para kazanma yönteminden, saatte en fazla karı, yetkin bir oyuncu grubuyla etkin bir şekilde yapıldığı zaman yapacaktır. Herhangi bir heistin hostu, kurulum görevleri sırasında herhangi bir para kazanmaz ve her birine başlamak için para harcamak zorundadır. Bu nedenle, hostun, nihai oyuncu kazançlarının % 40'ını diğer oyuncularla % 20 oranında alması iyi bir fikirdir. Böylece dört oyuncunun tümü genel olarak yaklaşık aynı kazanır.

Doomsday Heist

Doomsday Heist

Potansiyel kar: Saatte $300k

Ön şartlar: Facility (minimum maliyet: $1.25 mil) ve 1-3 arkadaş

Yöntem: Tesisinizdeki soygun planlama odasına gidin ve başlamak için seçtiğiniz soygun hareketini seçin. Soygunu host olarak başlatmak için ön ödeme yapmalısınız. Bir, iki ya da üç arkadaşınızı davet edin ve hazırlık görevlerini, kurulum görevlerini ve finallerini gözden geçirin. Eski soyguncularda olduğu gibi, bir grup iyi oyuncuyu toplayın. Çünkü onu yenmek için harcanan zamanı azaltmak iletişim ve beceri gerektirir.

Tavsiye: Bu soyguncuları dörder yerine iki oyuncuyla tamamlamak, oyuncu başına daha fazla para anlamına gelecektir, çünkü genel ödeme aynı kalır. Ancak görevler daha az oyuncuyla biraz daha zor ve potansiyel olarak daha fazla zaman harcar. Herhangi bir soygunun hostu, kurulum görevleri sırasında para kazanmaz ve her birine başlamak için para harcamak zorundadır. Bu nedenle, host için, kalan oyunculardan eşit kazanç payı elde eden diğer oyuncularla % 40 (4 oyuncu) / % 50 (3 oyuncu) / % 60 (2 oyuncu) alması iyi bir fikirdir. Böylece tüm oyuncular genel olarak yaklaşık aynı kazanırlar. Hazırlık görevlerini atlamak için ödeme yapmak, para ya da zaman açısından neredeyse hiçbir zaman buna değer değildir.

Special Cargo

Special Cargo

Potansiyel kar: Saatte $200k

Ön şartlar: Office (minimum maliyet: $1 mil), warehouse-depo (minimum maliyet: $250k) ve organizasyon üyesi (CEO)

Yöntem: Etkileşim menüsündeki SecuroServ seçeneğinden bir CEO olarak bir kuruluş başlatın. Ofisinizdeki bilgisayara gidin ve "(Special Cargo) Özel Kargo" yu seçin, ardından istediğiniz kasaların miktarında "Satın Alın" ı seçin. Kasaları depoya teslim etmek için bir görevi tamamlamanız gerekecek. Her seferinde sadece bir sandık taşıyabilirsiniz, ancak bunları toplamak için ileri geri gidebilirsiniz. Ardından, dizüstü bilgisayarınızı depoda toplayıp biriktirdiğiniz sandıkları satmak için bir dağıtım göreviyle satabilirsiniz.

Tavsiye: Bir kerede daha fazla kasa satın almak, özellikle bunları toplamak ve depoya teslim etmenize yardımcı olacak arkadaşlarınız varsa, daha etkilidir. Bir kerede sattığınız daha fazla kasa, sandık başına yapacağınız daha fazla para, dolayısıyla büyük, tam bir depo inşa etmek ve satmak için en iyisidir. Büyük depolar satın almak daha pahalıya mal oluyor ve aynı anda 111 kasa satmak, 2.2 milyon kazanacağınız ya da herşeyi kaybedeceğinizden daha büyük bir risktir.

Vehicle Cargo

Vehicle Cargo

Potansiyel kar: Saatte $300k

Ön şartlar: Office (minimum maliyet: $1 mil), vehicle warehouse-araç deposu (minimum maliyet: $1.5 mil) ve organizasyon üyesi (CEO)

Yöntem: Etkileşim menüsündeki SecuroServ seçeneğinden bir CEO olarak bir kuruluş başlatın. Ofisinizdeki bilgisayara gidin ve "Vehicle Cargo" yı, ardından "Source Vehicle" ı seçin. Bir aracı çalmak ve araç deponuza geri götürmek için bir görevi tamamlamanız gerekecektir. Geri geldiğinde dikkatli olun, çünkü hasar, onarım maliyetleriyle sonuçlanacak ve kar üzerinde etkisi olacaktır. Ardından, bir teslimat göreviyle sağladığınız aracı bir kar elde etmede ihraç etmek için dizüstü bilgisayarı araç deposunda kullanabilirsiniz.

Tavsiye: Araç deponuzu 10 standart aralıklı ve 10 orta menzilli araçla doldurmadan kaynak görevlerini tekrar edin. Bu noktada, her bir kaynak görevi, bunların 12'sini alana kadar size bir üst seviye araç verecektir. Sadece en iyi araçlara ihracat yapın ve yardım etmek için arkadaşlarınız varsa mümkün olduğu kadar çok araç satın alın. Bu, saat başına karı maksimize etmeye yardımcı olacaktır.

Air Freight Cargo

Air Freight Cargo

Potansiyel kar: Saatte $150k

Ön şartlar: Hangar (minimum maliyet: $1.2 mil) ve organizasyon üyesi (VIP/CEO)

Yöntem: Etkileşim menüsünde bir organizasyonu SecuroServ seçeneğinden VIP veya CEO olarak başlatın. Hangarınızdaki bilgisayara gidin ve "Source (Kaynak)" seçeneğini, ardından da kaynak yapmak istediğiniz kargo tipini seçin. Yükü hangarınıza teslim etmek için bir görevi tamamlamanız gerekecek. Ardından, dizüstü bilgisayarınızı hangarda kullanarak, topladığınız kargonuzu kar etmek için bir teslimat göreviyle satabilirsiniz.

Tavsiye: Sadece bir tür kargo tedarik etmek ve onu narkotik, kimyasal madde veya tıbbi malzeme yapmak için kullanmayın. Bu türden 25 kasa satmak için % 35 bonus ve 50 kasa için de % 75 bonus kazanırsınız. Tam bir hangar satmak, arkadaşlarınızın size yardım etmesini gerektirir ve genel olarak arkadaşlarla kargo tedarik etmek çok daha etkilidir.

Gunrunning

Gunrunning

Potansiyel kar: Pasif saatte $80k (başka şeyler yaparken)

Ön şartlar: Bunker (minimum maliyet: $1.2 mil) ve organizasyon üyesi (VIP/CEO)

Yöntem: Etkileşim menüsünde bir kuruluşu SecuroServ seçeneğinden VIP veya CEO olarak başlatın. Sığınağınızdaki dizüstü bilgisayara gidin ve "Resupply" u seçin, ardından "Steal Supplies" veya "Buy Supplies" ı seçin. Bu seçeneği seçerseniz, malzemeleri bunkere teslim etmek için bir görevi tamamlamanız veya satın alırsanız herhangi bir çaba harcamadan teslim edilebilmeniz gerekir. Malzemeleriniz bir kez verildikten sonra, personeliniz üretime başlayacak ve oyundaki diğer birçok şeyi yaparken stoka dönüştürecektir. Ardından dizüstü bilgisayarınızı, bir karı döndürmede bir teslimat görevi yoluyla stoğunuzu satmak için sığınakta kullanabilirsiniz.

Tavsiye: Sarf malzemelerini satın almak, personelinizi yalnızca ekipman/personel yükseltmeleri üretip satın almak için ayarlandığı gibi, daha etkilidir. Bu pasif gelirdir, bu yüzden listelenen diğer yöntemlerden aktif gelir elde ederken arka planda çalışma gerekir. Tam bir sığınak satmak için parasal bir bonus yoktur ve bu nedenle satış görevi için kullanılacak birden fazla araç varsa, arkadaşlara ihtiyaç olacaktır.

Motorcycle Club

Motorcycle Club

Potansiyel kar: Pasif saatte $80k (başka şeyler yaparken)

Ön şartlar: Clubhouse (minimum maliyet: $200k), business (minimum maliyet: $650k) ve Motosiklet Kulübü Başkanı

Yöntem: Etkileşim menüsünde ilgili seçenekten bir başkan olarak Motosiklet Kulübü başlatın. İş yerinizdeki dizüstü bilgisayarına gidin ve "Resupply" u seçin, ardından "Steal Supplies" veya "Buy Supplies" ı seçin. Bu seçeneği belirlerseniz, malzemeleri tedarikinize sunmak için bir görevi tamamlamanız veya satın alırsanız hiçbir çaba sarf etmeden teslim edilebilmeniz gerekir. Malzemeleriniz bir kez verildikten sonra, personeliniz üretime başlayacak ve oyundaki diğer birçok şeyi yaparken stoka dönüştürecektir. Ardından iş merkezindeki dizüstü bilgisayarını, kârınızı dağıtmada bir teslimat görevi aracılığıyla hisselerinizi satmak için kullanabilirsiniz.

Tavsiye: Kokain üretimi en karlı olanıdır (silahlı bunker ile aynıdır), en ucuz kokain işletmesi $975k mal olur, ancak satma görevleri genellikle daha uzun sürer. Sarf malzemesi satın almak daha fazla zaman etkilidir. Bu pasif gelirdir, bu yüzden listelenen diğer yöntemlerden aktif gelir elde ederken arka planda çalışmanız gerekir. Satış stoğu için kullanılacak birden fazla araç varsa, tam stoğu satmada parasal bir bonus yoktur ve bunu yapmada arkadaşlara ihtiyaç olacaktır.

Nightclubs

Nightclubs

Potansiyel kar: Pasif saatte $40k (başka şeyler yaparken)

Ön şartlar: Nightclub (minimum maliyet: $1.1 mil), Other (Diğer) Businesses (minimum maliyet: $850k)

Yöntem: VIP alandaki gece kulübünüzde bilgisayara gidin ve "Warehouse Management" ı seçin, ardından mevcut olan ürünlerden birine bir Warehouse Technician atayın. Mevcut olan mallar, sahip olduğunuz diğer ticari işletmelere, örneğin motosiklet kulübü işletmelerine, silahlı sığınaklara veya kargo ambarlarına bağlı olacak ve mal tahakkuk ettirmek için 5 teknisyeni görevlendirebilirsiniz. Bir kez görevlendirildikten sonra, teknisyenler oyunda başka şeyler yaparken malları kendileri satın almaya başlayacaklar. Daha sonra bilgisayarı gece kulübünüzde VIP alanından kullanarak mallarınızı bir satış göreviyle satmak için kar elde edebilirsiniz.

Tavsiye: Gece klübünün iş yönü gerçekten sadece çok sayıda başka işletmeye sahip olanlar içindir ve burada listelenen diğer her şeyle karşılaştırıldığında kendi başına çok fazla para kazanmayacaktır. Gunrunning ve Motorsiklet klübü işletmeleriyle aynı gelire sahip saatlik gelirin sadece yarısı kadar kârlı olsa da ekstradır. Bu pasif gelirdir, bu sayede arka planda çalışırsınız ve listelenen diğer yöntemlerden aktif gelir elde edersiniz. Tam stoğu satmak için parasal bir bonus yoktur ve aslında daha erken satış yapmak daha verimlidir. Saatte $40k azami kar elde etmek için Organic Produce & Printing ve Copying'i göz ardı edin ve diğer beş alana da teknisyenleri atayın. Daha sonra her zaman Cash Creation, Pharmaceuticals & South American (20 saatte bir) mal satın.

VIP Work

VIP Work

Potansiyel kar: Saatte $150k

Ön şartlar: Organizasyon üyesi (VIP/CEO)

Yöntem: Etkileşim menüsünde bir kuruluşu SecuroServ seçeneğinden VIP veya CEO olarak başlatın. Etkileşim menüsünü açın ve "VIP Work" u, ardından yapmak istediğiniz görevi seçin. Serbest dolaşımda bir görevi tamamlamanız ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra para ile ödüllendirilmeniz gerekecektir.

Tavsiye: Bu görevler, bekleme sürelerini beklerken biraz para kazanmanın harika bir yoludur. Örneğin, deponuz için başka bir aracı temin etmeyi bekliyorsanız, bunlar oldukça hızlı bir şekilde tamamlanır ve nispeten iyi bir şekilde ödenir. Diğer para kazanma yöntemlerinin yerine geçmese de ödeme değeri yüksek değildir. Cebinizi dolduran sağlam işlerdir. Headhunter, Hostile Takeover ve Sightseer üstlenilecek saygın görevlerdir.

Premium Races

Premium Races

Potansiyel kar: Yarış başına $80k

Ön şartlar: Hızlı araba/motor, iyi yarış kabiliyeti

Yöntem: Ya haritadaki altın dublörlü tekerleğin olduğu yarışın yerine gidin ya da üzerine gelin ve işi haritadan başlatın. Lobi diğer sekiz oyuncuyla dolduğunda, banka hesabınızdan $20k alınacak. Bu yatırıma bir geri dönüş yapmak için üçüncü ya da üst sırada bitirmelisiniz. Yarışmanın galibi $100k, ikinci sırada bitiren $30k ve üçüncü sırada bitiren ise $20k alır.

Tavsiye: Premium yarışlar her hafta değişiyor ve bir kumar diyebiliriz; bir lobiyi doldurmanın zaman alabileceğinden ve para kazanacağınız konusunda hiçbir garanti vermediğinden. Ancak, yarışta yetkin iseniz, o hafta sunulan ve iyi bir arabaya sahip olan hüner yarışına aşinaysanız (hangi aracın kullanılacağını önceden bilmiyorsanız, o zaman prim yarışına hazır değilsiniz), bu oldukça kazançlı olabilir.

Time Trials

Time Trials

Potansiyel kar: Zaman denemesi başına $50k

Ön şartlar: Hızlı araba/motor

Yöntem: Harita üzerinde mor bir kronometre simgesi olan zaman denemesinin bulunduğu yere gidin. Hazır olduğunuzu hissettiğinizde ve listelenen par saatinden daha hızlı bir zamanda bitiş noktasına ulaşmaya çalıştığınızda zaman denemesini başlatın. Aralarında kontrol noktası yok, bu sayede istediğiniz yolu alabilirsiniz. Başarılı bir şekilde tamamlandığında yaklaşık $50k ile ödüllendirileceksiniz.

Tavsiye: Zaman denemeleri her hafta değişir ve sadece haftada bir kez bunları tamamlamak için ödül kazanabilirsiniz. Par zamanını yenmek için sınırsız sayıda denemeye sahipsiniz ve başlangıçta tekrar geri alınabilir, ancak ne kadar uzun sürerse, bu yöntemden saatte etkili bir şekilde daha az para kazanırsınız. Genelde, motor seçmek sizi hedefinize en hızlı şekilde ulaştırır.

Daily Objectives

Daily Objectives

Potansiyel kar: 28 gün başına $1.6 mil

Ön şartlar: Rank 15

Yöntem: Etkileşim menüsünü açın ve "Daily Objectives" ı seçin. Bu, o gün tamamlamanız gereken üç hedefi gösterecektir. Her görevi tamamlamanız yeterlidir ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra $25k ile ödüllendirilirsiniz. Bazı görevlerin tamamlanması diğerlerinden daha zor olabilir ve kolayca tamamlanması için arkadaşların kullanımını gerektirir.

Tavsiye: Bu, para kazanmanın en kolay yollarından bir tanesidir. Fakat sadece her gün devam ederseniz, yedi ve 28 ardışık gün için tamamlanmış hedefler için önemli bonuslar vardır. Üst üste yedi gün boyunca günlük hedeflerin tamamlanması, $100k bir bonus kazandıracak ve bir seferde 28 gün fazladan bir $500k kazandıracaktır. Üst üste 28 gün boyunca tüm günlük hedefleri tamamlayarak yapacağınız toplam para miktarı 1.6 milyon (28x25k + 4x100k + 500k) olacaktır.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!