GTA: Vice City Remake Yapımcıları RAGE Motorunda Güncellenmiş Arayüzü Gösterdi ve Geliştirme Sürecini Paylaştılar

GTA: Vice City Remake Yapımcıları RAGE Motorunda Güncellenmiş Arayüzü Gösterdi ve Geliştirme Sürecini Paylaştılar
[ad_1]

GTA Vice City Nextgen Edition modunun geliştiricileri, orijinal Grand Theft Auto: Vice City’yi RAGE motoruna taşıyan modu için oyuncuları bekleyen güncellenmiş arayüzü sergilediler ve modun geliştirilmesindeki ilerlemeyi paylaştılar.

Geçen ayın ardından geliştiriciler, radyo ve sahne çalışmaları için gereken geliştirmeleri tamamladılar ve ayrıca hikaye görevlerinde ve oyun arayüzünde belirli bir ilerleme sağladılar:

  • Hikaye görevleri – %72 (+2%);
  • Oyun tasarımı – %92 (+4%);
  • Sahneler – %100 (+23%);
  • Radyo – %100 (+60%).
Mevcut aşamadaki genel ilerleme
Mevcut aşamadaki genel ilerleme
“Görevlerin ve oyun tasarımının yüzdesi neredeyse değişmedi çünkü yapılan çalışmanın büyük bir kısmı motorun alt yapısında gerçekleşti. Bu oyunun teknik yönünde çok önemli bileşenlerdir ama görünmezler. Bu çalışmalar arasında şunlar yer almaktadır:
Tüm betikler dış bir metin arşivinden çıkarılır (farklı dillerde çevrilebilir, sadece İngilizce değil). Tüm sesler istendiği gibi çıkarılır (oyunun küçültülmesi durumunda ses kaybı hatası olmaz ve ses ayarları artık ses ayarlarından düzenlenir). Tüm ön kaydedilmiş sahne boşlukları oyun içi sahne boşluklarıyla değiştirilir. Çeşitli düzeltmeler ve diğerleri.” – geliştiriciler açıkladı

Yine de, grafiklere bakıldığında mod üzerinde çalışmanın az kaldığı gibi görünsede, aslında durum öyle değil: Geliştiricilere göre, kalan yüzdelik dilimler oyun içi büyük miktarda test gerektirecek çok zaman alan bir bölümdür.

Modun geliştiricileri ayrıca modda görmeleri gereken yeniden tasarlanmış bir arayüzü sergilediler:

GTA Vice City Nextgen Edition’ın 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.