Hafıza oyunlarını severmisiniz? Telefonunuzu kapın ve bunları deneyin.

Masanızın üzerinde bir dizüstü bilgisayarın olduğu, çantanızda bir tablet bulunduğu ve cebinizde akıllı bir telefonun olduğu mükemmel bir dünyada yaşıyoruz. Bir oyunu oynamak için yeltendiğinizde, yapmanız gereken tek şey bir uygulama açıp oyunu oynamaya başlamaktır.

Beyin geliştirici oyunlar, saatlerce veya birkaç dakika oynayabileceğiniz çok sayıda bulmaca ve bilmece sunarak oyunların kolaylığını kullanır. Birazdan zihni keskinleştirebilecek ve Alzheimer gibi bilişsel hastalıkları potansiyel olarak önleyebilecek eni iyi beyin egzersizi oyunları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

En İyi Beyin Egzersizi Oyunları

Alzheimer hastalığını önlemek isteyen birinin bakış açısıyla, beyin egzersizi oyunu olgusu hakkında not edilecek birkaç ilginç şey var. Birincisi, beyin egzersizi oyunlarının sizi daha akıllı hale getirdiği fikrini destekleyen bilimsel iddiaların çoğunun, kusurlu çalışmalara ve objektif bilim adamları tarafından sorgulanmaya başlanan sınırlı kanıtlara dayanıyor olduğu ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, aynı objektif bilim insanları, beyin egzersizi oyunlarının Alzheimer hastalığını ve bunama hastalığını önlemedeki etkinliğinden hiç şüphe duymuyor. Neden olmasın? Çünkü tam olarak bunu yapabileceklerini gösteren çok iyi kanıtlar var. Kendinizi geleceğin Einstein'ına dönüştürmek istiyorsanız, beyin egzersizi oyunları oynamak aptalca bir iş olabilir. Ancak, beyindeki sinir bağlantılarını güçlü tutarak Alzheimer'i önlemeyi düşünüyorsanız, çalışma belleğinize ve zihinsel çevikliğinize meydan okuyan oyunlar planınızın önemli bir parçası olabilir (Uyku, haftada birden çok kez egzersiz ve besin değeri zengin yiyecekleri yemenin yanı sıra). Olumlu geridönütler alan 8 beyin-egzersizi oyununa bir göz atalım:

1-Lumosity

1-Lumosity

IOS Mağazası ve Android Play Store'da ücretsiz olan Lumosity, çalışma belleğinizi iyileştirmek ve beyninizi günlük olarak uyarmak için tasarlanmış sürekli genişleyen bir bilişsel ve bilimsel oyun seti sunar. Bu oyunların tasarlanma amaçları, doğru olan şeylere dikkat etme, -diğer bir deyişle eldeki görevi çözmenize yardımcı olan şeyleri yapma - yardım etmeyen şeyleri görmezden gelmeyi öğrenme becerinizi güçlendirmektir. Lumosity, dünyada 60 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan en popüler beyin eğitimi oyunlarından biridir.

2- Dakim

2- Dakim

Kendini "beyin fitness programı" olarak tanımlayanDakim, kullanıcıların beyninlerine kapsamlı bir egzersiz yaptırmasına yardımcıolmak için tasarlanmış bir dizi oyun ve bulmaca sunuyor. Program, dikkat vekonsantrasyonu artırmak için tasarlanmış 100'den fazla bireysel beyinegzersizine, diğer bir deyişle, Alzheimer ve ilişkili semptomların önlenmesinderol oynadığı kanıtlanmış zihinsel görevlere erişmenizi sağlar. Kendi Websitesinde Dakim'i ücretsiz deneyebilirsiniz.

3-Clevermind

3-Clevermind

Birçok beyin egzersizi oyunundan farklı olarak Alzheimer'dan zaten rahatsız olan insanlar için özel olarak tasarlanmış olan Clevermind, yalnızca bir oyun koleksiyonunun ötesine geçiyor. Herhangi bir bakıcının size söyleyebileceği gibi, Alzheimer'lı birisini yönetmek, yalnızca zihinsel egzersizlerini vermekten öteye gidiyor. Bu amaçla, Clevermind hepsi de Siri benzeri bir sesle konuşan bir dijital asistanlı olan sosyal, tıbbi ve diyet araçlarıyla ve kolay okunur bir arayüzle sunuluyor. Clevermind, iOS App Store'da 1,99 ABD Doları ücret ödenerek alınabilir.

4-Fit Brains Trainer

4-Fit Brains Trainer

Fit Brains Trainer 360'dan fazla oyun ve bulmaca erişimini sağlayarak hafıza, odaklanma ve beyin hızınızı geliştirmenizde size yardımcı olur. Uygulama geliştikçe daha da zorlaşacak şekilde akıllıca tasarlandı, böylece önünüzde çözmek için hep bir sorununuz var ve asla beyninize pozitif bir egzersiz yapmanın bir yolunu istemiyorsunuz. Fit Brains Trainer, Google Play'de ve iOS App Store'da ücretsiz olarak indirilebilir.

5-Cognifit Brain Fitness

5-Cognifit Brain Fitness

ITunes mağazasında ücretsiz olarak bulunabilen Cognifit Beyin Fitness, sinirbilimciler için tasarlanmıştır. Kullanıcı olarak ilerlemeyi izleyebilme ve hatta bilişsel bir değerlendirmeye başlama yetisine sahip oluyorsunuz. Eğer ilginiz varsa, arkadaşlarınıza da meydan okuyabilirsiniz ve bu yalnızca eğlenceli olmaz, sonunda arkadaşlarınıza en zekinin kim olduğunuda ispatlayabilme şansınız var.

6-Brain Trainer

Google Play'de ve iTunes'da ücretsiz ve Pro sürümlerinde bulunan yaygın olarak kullanılan bu uygulamada, dil oyunları, matematik oyunları, hızlı şekil oyunları ve daha fazla oyun ile (tabii ki Sudoku da dahil olmak üzere) bulunan en geniş beyin eğitimi koleksiyonlarından birini sunuyor. . En iyisi de, oyun deneyiminizi kişisel hedeflerinize göre uyarlayabilirsiniz: sorun çözme, bellek, dikkat ve çeviklik.

7-Brain Metrix

7-Brain Metrix

Brain Metrix, "beyninizi eğitmenize" yardımcı olan ücretsiz bir web hizmeti, beyninizi mükemmel hale getirmenizde yardımcı olabilecek konsantrasyon, renk, IQ, mekansal zeka, bellek ve yaratıcılık oyunları dahil olmak üzere geniş bir koleksiyon sunar. Eğer beyninizin zindeliğini korumak, Alzheimer ve bunamanın önlenmesine yardımcı olan oyun türlerini oynamakla ilgileniyorsanız, Brain Metrix'in amacına uygun oyunları ve görevleri vardır.

8-Eidetic

8-Eidetic

Eidetic'in sloganı hem geniş hem de spesifiktir: "Öğrenin ve onu hatırlayın." Beynin öğrenme şekli üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, tekrarlamanın, hafızasında uzun süreli depolama için belirlenecek yeni bir bilgiyi elde etmek için anahtar oluşunu açıkça ortaya koymuştur. "Aralıklı tekrar" adı verilen bir teknik kullanarak, Anlatım uygulaması, her türlü ilginç kelimeleri ve gerçekleri öğrenmenize ve hatırlamanıza yardımcı olur. IPhone'lar ve iPad'ler için bir iOS Uygulaması olarak mevcuttur.

Facebook Yorumları