Halo 5 PC'ye Gelmiyor

Yorum · 43 Görüntüleme

En azından PC oyuncuları Halo: Infinite'a sahip olacak. Microsoft, Halo 5'in PC'ye gelmeyeceğini yineledi.


Halo 5 PC'de Yok

Halo 5 PC'de Yok

"Xbox One Exclusive" etiketini "Xbox One Console Exclusive" olarak değiştiren oyunun kutu resmini yayınladığında Halo 5: Guardians'ın PC'ye geleceği söylentileri yayıldı. Ancak Microsoft, Halo 5'in PC'ye gelmeyeceğini yineledi.

Bir Microsoft sözcüsü CNET'e verdiği demeçte, "Daha önce paylaştığımız gibi, Windows 10 PC'de Halo 5: Guardians'ı başlatma planlarımız yok." dedi. Halo: Infinite hala en azından PC için planlanıyor, ancak Microsoft, Halo'nun altıncı ana oyununun Xbox Play Anywhere programının bir parçası olup olmayacağını doğrulamamıştır. Bu yüzden, oyuncuların iki kez oynayabilmek için oyunu iki kez (konsol ve bilgisayar) alması gerekip gerekmediği açık değildir. Halo: Infinite, 2007'nin Halo 2'sinden beri PC'de piyasaya sürmek için ana Halo serisinden ilk oyun olacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Xbox başkanı Phil Spencer oyunculara "PC'ye giden resmi bir klasik Halo deneyimi" ni dört gözle beklemeleri gerektiğini söyledi, ancak Spencer veya Microsoft'tan bunun ne olabileceğine dair bir bilgi aktarılmadı. Halo 5'i PC'de yayınlama konusunda hiçbir plan olmadığına göre, bir sonraki mantıksal varsayım, Xbox Game Pass'a yeni eklenen Halo: Master Chief Collection olabilir.

Halo: Infinite Xbox One ve PC'ye geliyor. Microsoft henüz bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak oyun Xbox Game Pass'ın bir parçası olduğundan aboneler ücretsiz olarak alacaktır. Microsoft ayrıca oyunun muhtemelen bir battle royale modu olmayacağını da doğruladı.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!