Hasbro, 700 Dolarlık Optimus Prime Robot'u Geliştirdi

0 Yorum · 454 Görüntüleme

Oldukça pahalı olabilir, ancak bu yeni Transformers robotu 11 yıllık bir çalışmanın sonucudur.


Hasbro, dünyanın gördüğü en gelişmiş Transformers robotunu geliştirmek için Robosen Robotics ile işbirliği yaptı ve ortaya muhteşem bir oyuncak çıkardı. 11 yılı aşkın Ar-Ge çalışmalarının sonucu olan "Optimus Prime Otomatik Dönüştüren Programlanabilir Robot" bu yılki Hasbro Pulse Fan Fest'te tanıtıldı ve ön siparişe açıldı.

19 inç uzunluğunda Autobot, 5000'den fazla bileşen, 60 mikroçip ve 27 servo motor içeriyor. Ayrıca sesli komutları kullanarak robotton araca geçişte yapabiliyor. Yükselen figürü, özelleştirilebilir bir arayüz aracılığıyla kendi hareketlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan bir mobil uygulaması ile de kontrol edebilirsiniz.

Robosen USA direktörü Sean Tang, "Hasbro ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz ve tüketiciler için şimdiye kadar piyasaya sürülen en gelişmiş Transformers robotları ile yeni bir robotik standardı başlatmayı dört gözle bekliyoruz" dedi. "Ekip, bu saygın serinin hayranları için harika bir kullanıcı deneyimi sunmak ve üstün işlevselliği ile koleksiyonlarına birinci sınıf bir katkı olacak Transformers robotları üretmek için çok çalışıyor."

Bu önemli robotu muhteşem hale getiren çok sayıda teknolojiyi bünyesinde barındırmaktadır. Çok sayıdaki servo motor ve mikroçipin ötesinde Hasbro ve Robosen Robotics, benzer ticari robotlarda tipik oalrak görülenden daha fazla destek ve dayanıklılık sağlamak için yüksek kaliteli metal alaşım kullanarak bu robotu oluşturdu. Optimus Prime ayrıca Blaster ve Battle Axe ile birlikte gelmektedir. Yani birkaç farklı hareket becelerini göstermek için önceden programlanmıştır.

Beklendiği gibi, ürün duyurulduktan kısa bir süre sonra tükendi. Hasbro, mevcut ön siparişlerin Ekim ayına kadar gönderilmesi beklenmese de, stok yenilemesinin ne zaman geleceğini henüz söylemedi.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!