İnstagram Arşiv ve Fotograf İndirme

İnstagram Arşiv ve Fotograf İndirme

Instagram Arşiv İndirme

Instagram Arşiv İndirme

İnstagram Fotograf İndirme

Instagram’ın “Arşiv İndirme” özelliğine buradan veya uygulamanın gizlilik ayarları aracılığıyla erişilebilir. Kullanıcıların fotoğraflarını, videolarını, arşivlenmiş Hikayelerini, profillerini, bilgilerini, yorumlarını ve geçici olmayan mesajlarını dışa aktarmasına izin verir, ancak indirme işleminizin hazır olması birkaç saat sürebilir.

Bir Instagram sözcüsü, TechCrunch’a “Arşiv İndirme aracının şu anda web’deki herkes tarafından erişilebileceğini, ancak iOS ve Android üzerinden erişim üzerinde hala çalışmaların devam ettiğini” doğruladı. İndirme; profil bilgileri, fotoğraflar, videolar, arşivlenmiş Hikayeler (Aralık 2017’den sonra yayınlananlar), gönderi ve hikaye başlıklarınız, yüklediğiniz kişiler, takipçilerinizin ve takip ettiğiniz kişilerin kullanıcı adları, Doğrudan mesajlar, geçici olmayan Doğrudan mesaj fotoğrafları ve videoları, yorumlar, Beğeniler, aramalar ve ayarları içerir.

Özelliğin kullanıma sununlmasındaki en büyük etken, 25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek olan Avrupa Birliği’nin gizlilik yasasındaki veri taşınabilirliği kuralına uyması için gerekliliktir. Ama aynı zamanda makul bir imtiyaz. Kullanıcıların arşivlerini saklamak için hesap kapatmamaları gerekiyordu.

Artık hesaplarını kapatmayı veya değiştirmeyi düşünenler için bu özellik epey memnun edici gibi gözüküyor. Böylelikle kullanıcılar arşivlerini kaybetmeden bunu yapabilecekler.

Kaynak: 1