Sticker'lar şimdi WhatsApp'ın içinde tam teşekküllü bir özelliktir. Arkadaşlarınıza ve ailenize özel veya grup sohbetlerinde çeşitli garip, harika ve sevimli görüntüler göndermenize olanak sağlar. Peki iPhone için WhatsApp'ta Sticker gönderme işlemi nasıl yapılır?

iPhone WhatsApp'ta Sticker Gönderme

iPhone WhatsApp'ta Sticker Gönderme

iPhone'daki sticker'lar bölümünü Android ile karşılaştırıldığında daha kolay bir dokunuş. Sohbetinizin altındaki metin girişinde, köşe emoji düğmesinin yanında sağ tarafa doğru katlanan küçük bir kare olacaktır.

Buna bastığınızda, telefonunuzdan neleri indirmek ve göndermek istediğinize göz atabileceğiniz ve karar verebileceğiniz sticker'ları bulursunuz. Hangilerini indirebileceğinizi öğrenmek için buradaki ekleme işaretine (artı işareti) ve daha sonra istediğiniz paketin sağında aşağı bakan ok işaretine basın.

İndirildiğinde, ekranın üstünden aşağı doğru kaydırabilecek ve yeni çıkartmalarınızı hazır ve beklemede göreceksiniz. Ufak bir uyarı; buraya dokunduğunuzda, bir GIF gönderdiğinizde ve bir önizleme aldığınızın aksine sticker'ın otomatik olarak gönderileceği konusunu unutmayın.

Facebook Yorumları