İptal Edilmiş Lord of the Rings Oyunu Ortaya Çıktı

0 Yorum · 179 Görüntüleme

İngiliz oyun stüdyosu Traveller's Tales'ın kurucusu (en iyi LEGO oyunları ile bilinir), 2008'de Peter Jackson'ın Hobbit serisine bir oyun yapması için 1.000.000 dolardan fazla harcama yaptığı ortaya çıktı.


Jon Burton, YouTube kanalı GameHut'a durumu açıklayan bir video yayınladı ve oyunu Peter Jackson'a ve daha sonra yönetmen Guillermo Del Toro'ya sundu ve video oyunda kullanılan teknoloji demolarından görüntüler içeriyordu.

Stüdyonun bilindiği LEGO Oyunları yerine ekip bu gizemli oyunu Xbox 360 donanımında Yüzüklerin Efendisi filmlerinden önemli sahnelerin fotogerçekçi rekreasyonlarını yaptı. Gandalf’ın Balrog'la savaştığı, Arogorn’un Amon Hen'de Uruk-Hai ile savaşını, hatta Deephallow Woods’ta Frodo ile gizli kalarak Black Riders’dan kaçışını içeriyor. Videoyu izlemek isteyenler için bazı ekran görüntüleri:

Görüntüler ciddi derecede etkileyici, ancak Burton'a göre, ekip Yeni Zelanda'daki bir toplantıda bu projenin çok ileri gittiği ve çok fazla para harcandığı konuşuldu.

Warner Bros. doğrudan filme dayanmayan, aynı evrende farklı bir hikayeye sahip bir oyun istediğini kararlaştırdı. Ancak Burton’un bu duruma itiraz etmesiyle oyun asla gün ışığını göremedi. On yıldan daha eski bu oyunun değerlendirilmemesi gerçekten büyük bir kayıp.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!