İşlemciyle Krep Pişirme Challenge!

İşlemciyle Krep Pişirme Challenge!

İşlemciyle Krep Pişirme Challenge!

Hangi marka oyun için en iyi işlemciyi yapıyor? Genel olarak konuşursak, Intel bir kaç sorununa rağmen kıl payıyla kazanır. AMD’nin en yenisi Ryzen 9 3900X ve diğer 3. Nesil İşlemcileri ile birlikte çekişme çok yakın gidiyor yani iki şirketin de güçlü işlemcileri var diyebiliriz.

Tom’s Hardware sitesi yakın zamanda hangi işlemcide daha iyi krep pişer adı altında bilimsel olmayan bir deneye imza attı. Tam videoyu buradan izleyebilirsiniz. Tabi ki bunu evde yapmamanız gerektiğini söylememize gerek olmadığını düşünüyoruz. 

Videoda Intel Core i9-9980XE işlemcisinin sıcaklığını tam 105 ° C’ye yükseltiyorlar ve krep 18 dakikada yarım yamalak pişiyor. Tamamen hazır olması için belkide 10 dakika daha gerekiyordu, ancak krep yenilebilir olunca bırakıyorlar. İşlemci voltaj düzenleyicisi fazla ısınmaktan bir kez iflas etse de ona doğru çevrili bir fan yardımıyla problem çözülüyor.

AMD’nin Threadripper 2990WX’i ise krep pişirme konusunda hiçbir işe yaramadı. Bu iyi bir şey gibi görünebilir. CPU’nun daha soğuk çalışması herkesin isteğidir. Fakat iki sorun var. İlki AMD işlemcisi ayarlama mekanizmasını geçersiz kılmayı reddetti ve bu nedenle pişirme için gerekli ısıya ulaşamadı. Ayrıca Threadripper yapısal olarak çöktü ve yeniden başlatmayı da reddetti. Videoda söylenmese de anakart ve işlemcinin vefat ettiğini düşünüyoruz. 18 dakika sonunda AMD işlemcisinin yarattığı tek şey kirlilik oldu.

Krep yapma yarışmasının galibi Intel oldu. Bu bilgiyi de alın nasıl kullanırsanız kullanın 😀

İşlemciyle Krep Pişirme Challenge!