Jurassic Park: Survival – İsle Nublar’da Yeni ve Tanıdık Yerleri Tanıtacak

Jurassic Park: Survival – İsle Nublar’da Yeni ve Tanıdık Yerleri Tanıtacak

The Game Awards’da geçen Aralık ayında duyurulan Jurassic Park: Survival oyunu, kesinlikle oyuncuları, Nublar adasındaki korkunç dinozorlarla hayatta kalma sözüyle dikkat çekti. IGN’de yayınlanan röportajla, oyunun arkasındaki insanlarla yapılan görüşmeler sayesinde oyuna dair bazı ilginç yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

İlk olarak, Jurassic Park: Survival’ın oyuncuları, filmden tanıdık yerleri keşfetmelerini gerektirdiği gibi, ziyaretçi merkezi ve tiranozor kafesi gibi yerlerde, adanın tamamen yeni bölgelerini de görecekler.

“Film olaylarından sonra adanın nasıl görünebileceği üzerinde tüm ilgili taraflarla çalıştık,” dedi Universal Products and Experiences’ın yürütücü yapımcısı John Melchior. “Bu, hepimizin sevdiği bölgeleri içerir, ziyaretçi merkezi ve tiranozor kafesi gibi. Ancak hiç görmediğimiz veya tura dahil edilmemiş veya fırtına tarafından kesilmiş olan alanlar da var. Adada kalanlar geceyi orada geçirmek zorunda kaldı, bu da ne anlama geliyor? Ne görürler ve tura devam edildiğinde nerede dururlardı? İşte buradan başlıyoruz. Tek emin olduğumuz şey, ada karakterler ve dinozorlar kadar hikayenin bir parçasıdır.”

Aynı zamanda, Saber Interactive’te oyunun yaratıcı direktörü Oliver Hollis-Lake, oyunda May adlı baş karaktere ek olarak yeni karakterlerin de yer alacağını doğruladı. Oyunda orijinal Jurassic Park filmde görmediğimiz yeni dinozor türlerinin de olup olmadığı sorusuna Melchior alaycı bir şekilde cevap verdi: “Hayat yolunu bulur…”

Jurassic Park: Survival oyunu tam olarak ne olacak? Detaylar şu anda pek net değil (Ancak Alien: Isolation’dan ilham aldığı iddia ediliyor), ancak Hollis-Lake’in kısa açıklamasına göre, oyuncuların “adadaki çeşitli zorlukları hayatta kalmak için akıl, dayanıklılık ve sabır karışımını kullanmaları gerekecek”.

“Ada, oldukça zorlu olan birçok farklı arazi tipiyle dolu,” dedi Hollis-Lake. “Oyuncunun bazı durumlarda dikkatli olması ve rotaları önceden planlaması gerekecek. Ayrıca, belirli avcıların dikkatini çekmemek için çevreyi çok dikkatlice hareket etmesi gereken anlar da olacak. May adlı baş karakter, süper insan veya aksiyon kahramanı değil. Gerçek tehlikeler onu her köşede bekliyor ve oyuncunun adanın pek çok sınavını geçmek için akıl, dayanıklılık ve sabır karışımını kullanması gerekecek.”

Jurassic Park: Survival, PS5, Xbox Series X/S ve PC için geliştirilmektedir.