Just Cause Oyun Motoruyla Geliştirilen Yeni Oyun: Second Extinction

0 Yorum · 356 Görüntüleme

Generation Zero'nun yaratıcıları co-op shooting oyunu olan Second Extinction üzerinde çalışıyor. Bu kez oyuncular Dino Crisis serisine benzer bu oyunda mutant dinozorlarla karşılaşacaklar.


Yeni nesil konsol Xbox Series X'de çıkacak oyunları gösteren bu yılın ilk Xbox 20/20 sunumunda, Systemic Reaction tarafından geliştirilen Second Extinction'ı gördük. Üç kişilik takımların mutant dinozorlarla karşılaşacağı bir co-op shooting oyunu olacak. Dünya canavarlar tarafından ele geçirildikten sonra, insanlık uzaya sığınmış ve şimdi canavarları yok etmek için geri dönüyorlar.

Oyundaki başarının anahtarı ekipte iş birliği, mevcut silahların ve karakterlerin özel yeteneklerinin doğru kullanımı olacaktır. Görevlerin solo olarak da gerçekleştirilmesi mümkün olacak, böylece zorluk seviyesi önemli ölçüde artırılacaktır. Oyunda çok fazla eylem ve aksiyon olduğu için, sürekli dinozorları ortadan yok etmekle uğraşmak yerine tahliye alanlarına tek parça olarak ulaşmak gerekecek. Oyunda Just Cause 4'ten bilinen APEX motorunu temel alınsa da, Second Extintion büyük, tamamen açık bir dünyaya değil, hem menzilli hem de doğrudan dövüşe uyarlanmış büyük bir haritaya sahip olacak.

İsveç stüdyosu Systemic Reaction, Mad Max ve Just Cause serilerinden sorumlu Avalanche Studios grubunun bir parçasıdır. Geliştiricilerin bazıları daha önce başka bir co-op oyun olan Generation Zero üzerinde çalıştılar. Generation Zero, oyuncuların İsveç'te hayatta kalmak zorunda oldukları ölümcül robotlar tarafından istila edildiği bir aksiyon oyunuydu. Ancak geliştiricilerin vurguladığı gibi, Second Extintion sıradaki diğer oyun olacak. Çıkış tarihi ve diğer platformlar henüz açıklanmadı.

Second Extinction Duyuru Fragmanı


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!