Kara Deliğe Oyuncu Trolleri

Yorum · 0 Görüntüleme

Dün ilk defa fotoğrafı çeliken kara delik haberlerini duymamış olmanız için bir mağarada yaşıyor olmanız gerek. Çoğu kişinin umduğunu bulamadığı bu kara delik fotoğrafı oyuncular tarafından da bir çok espiriye maruz kaldı.


10 Nisan'da, yaklaşık 200 araştırmacıdan oluşan Harvard liderliğindeki bir ekip olan Dr. Katie Bouman ve Event Horizon Teleskobunun bir araya getirdiği bir algoritma sayesinde bir kara deliğin ilk görüntüsü yayınlandı. Görüntü, insanlık tarihinde inanılmaz bir dönüm noktası oldu ve Internet ortamı görünüşe takmış durumda. İnternetin halkının çoğu şey için takıntılı hale gelmesi gibi, kara delik resmi de artık bir troll haline geldi.

 

Video oyunu esprileri oldukça popülerdir ve bu nedenle karadelik resim esprilerinin büyük bölümünün oyunlarla ilgili olması şaşırtıcı değil. Şakaların bir kısmı, karadelik resmini bir Division ajanı saatiyle karşılaştıran The Division 2 Twitter hesabında yayınlanan gibi, video oyunları şirketlerinin ve oyunlarının resmi Twitter hesapları tarafından bile yapıldı.

 

En popüler kara delik resim esprileri kara deliği çeşitli video oyunu görüntüleriyle karşılaştırıyor gibi görünüyor. Bir çok kara delik resmini Super Smash Bros. logosuyla karşılaştırırken, Metal Sonic’in gözleriyle hatta korkunç Red Ring of Death ile de karşılaştırmalar yapıldı.

 

En iyi karadelik resim anıları için Twitter'da tarama yaptık ve göze çarpan oyun ezgilerinden bazılarını seçtik.

1. The Division 2

Yakınlaştır ve netleştir.

2. Mass Effect Reapers

Bir dakika bekleyin

3. Metal Sonic

Kara delik biraz tanıdık geliyor.

4. Super Metroid

Galaksiler Federasyonu ne saklıyor!?!

5. Super Smash Bros. Logo

Bu bir kara delik değil

6. Red Ring of Death

Kara deliğin fotoğrafı bulanık, ancak yakınlaştırır ve netleştirirseniz tam yıkıcı gücünü görebilirsiniz.

7. Kimin bu Pokemon?

#Karadelik hakkındaki haberleri öğrendim ve tüm görebildiğim kesinlikle bir #pokemon

8. Yu-Gi-Oh!

Yugioh'ta yıllardır bir tane varken nasa neden kara delik fotoğrafıyla uğraşıyor?

9. Bonus Moth Şakası

Bilim adamları Möth'in evinin ilk görüntüsünü açıkladı.Twitter hesabı Super Mario Broth, kara delik resminin Süper Mario Galaxy'de kara deliklerin tasvir edilme biçimine nasıl benzer göründüğünü de belirtti. Gerçekten bir şaka da olsa, bugün Süper Mario Galaxy'nin kara deliğiyle kara delik resmini karşılaştıran görüntü oldukça ilgi çekici.

Bugün, kara deliğin ilk fotoğrafı astrofizik topluluğa (sağda) verildi. Süper Mario Galaxy'de (solda) 12 yıl önce yapılan bir kara deliğin tasviri tamamen kara delikle eşleşmiyor olsa da, benzerlik dikkat çekicidir.


 

Ve şimdi bir kara deliğin gerçekte neye benzediğini bildiğimize göre, kara deliğin artık video oyunlarında ve filmlerde kara deliklerin nasıl göründüğünü görmek ilginç olacak.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!