League of Legends Dünya Şampiyonu Belli Oldu

0 Yorum · 51 Görüntüleme

Almanya'da düzenlenen WORLDS 2019 finali Fransa'nın başkenti Paris'te geçtiğimiz pazar oynandı. Çok heyecanlı geçen maçın kazananı FunPlus Phoenix oldu.


Çin Lİgi Tekrardan Kazandı

  Almanya da oynanan  WORLDS 2019'un en iyisi geçtiğimiz pazar günü Paris'te  belli oldu. 1 Kasım'da başlayan turnuva 10 Kasım'da sona erdi. SK Telecom T1 takımını eleyen G2 Esports ve Invıctus Gaming takımını eleyip finale çıkan FunPlus Phoenix, finalde Alman rakibi G2 Esports’u 3-0'lık skorla geçerek şampiyon oldu.

  İlk kanı takımca üst koridorda almayı başaran FunPlus Phoenix daha maçın başından kazanmak istediklerini gösterdiler. İlk maçtaki bireysel yeteneklerle ve takımca yaptıkları baskılar sonucunu getirerek ilk maçı almayı hakettiler. İkinci maçta  ise ejderhada çıkan savaşta ilk kanı veren G2 Esports  takımı oldu. Ejderhayı almalarına rağmen ilk kan ile birlikte 2 kayıp daha vererek daha maçın başında 3  kayıp ile geriye düştüler. İkinci maçta da baskısını sürdüren FPX ekibi rahat bir şekilde maçı almayı başardı. Üçüncü  maç diğer maçlara göre biraz daha durgun başlıyor.  Bu durgunluk maçın 14. dakikadasında  orta koridorda çıkan takım savaşında bozularak ilk killi G2 takımı alıyor. Her ne kadar ilk killi alsalarda FPX takımı ful konsantre olarak kuleleri ittiriyorlar ve inhibitöre kadar ilerlemeyi başararak oyunu kazanıyorlar. Böylece League of Legends Dünya Finali’nde yüzü gülen taraf FunPlus Phoenix oldu.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!