LG 31.5-inch 4K HDR monitörü, 999 ABD dolarına ön sipariş verebilirsiniz

Yorum · 3 Görüntüleme

Premium panel, premium fiyat.


LG, birkaç ay önce CES'de HDR desteğiyle büyük ve güzel bir 4K monitörü görücüye çıkardı ve o zamandan beri onun gelmesini bekliyorduk. En azından sipariş verebilme açısından bekleme sona erdi - 31.5-inç 32UD99-W şimdi 999 dolar fiyat ile ön sipariş için hazır.

LG bu şeyi bir dolar daha fiyatlandırıp. 1000 dolarlık fiyat etiketi ile satsa alamayabilirdik. Ama 999 dolar diyince insan bir durup düşünmüyor değil :-D

Şaka bir yana, pahalı olmasına rağmen bu yüksek kaliteli bir monitör ve LG'nin HDR desteğine sahip ilk monitörü. Özellikle, 32UD99-W, PlayStation 4'te, Xbox One'da ve birkaç TV'de ve monitörde bulunan aynı yüksek dinamik aralık teknolojisine sahip HDR10 standardını (rakip Dolby Vision standardına karşı) destekliyor.

32UD99-W, dört tarafın her birinden dar çerçeveli olup yüksek renk doğruluğu (DCI-P3 renk alanının yüzde 95'ini kapsar) olan bir düzlemsel akımlı (IPS) panele sahiptir. Derecelendirilmiş özelliklerine dayanarak, aynı zamanda gerçekten parlak olabilme özelliği olan bu monitör - 350 nits'lik tipik bir dereceye ve 550 nitslik bir zirve puana sahip.

Oyun için, FreeSync desteği mevcut ve bununla birlikte nispeten düşük 5ms GTG tepki süresi de var. Ayrıca, IPS panellerin tipik olan geniş görüş açısına da (178 derece dikey ve yatay) sahiptir.

Ses, LG'nin en düşük seslerin bile vurgulanmasını sağlayan "Zengin Bass" teknolojisi ile üretilen bir dahili 5W hoparlör vasıtasıyla sunuluyor; fakat kendimizi kandırmayalım, ayrıca aldığımız kaliteli, gerçek bir hoparlör daha iyi olacaktır.

Bağlantı tarafında iki adet aşağı akışlı USB 3.0 portu, bir USB Type-C portu, iki adet HDMI 2.0a portu ve bir DisplayPort 1.2 konektörü bulunmaktadır. Ergonomi cephesinde de, LG monitörü eğimi (-5 ila 15 derece), yüksekliği (110 mm) ve pivotu (90 derece) ayarlamayı destekliyor.

28 Mart'ta satışa sunulması beklenen LG 32UD99-W, bir tanıtım videosunu sizlerle paylaşacağım.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!