Mafia 4 Mü Geliyor? Hangar 13, Yeni Bir Oyun Duyurmaya Hazırlanıyor

Mafia 4 Mü Geliyor? Hangar 13, Yeni Bir Oyun Duyurmaya Hazırlanıyor

Take-Two Interactive, önümüzdeki birkaç ay içinde Mafia III’ün geliştiricilerinden yeni oyunu ve Michael Condrey (Sledgehammer Games’in kurucu ortağı) başkanlığındaki yeni 2K Silikon Vadisi stüdyosunun ilk projesini duyurdu.

Take-Two Interactive en son finansal raporunda, Rockstar Games’in oyunlarının satış sonuçları hakkında övünmenin yanı sıra, Borderlands serisinin üçüncü oyunu, The Outer Worlds ve gelecek planlarını belirtti. Önümüzdeki birkaç ay içinde yayıncı Hangar 13’ten (Mafia III’ü geliştirmekle sorumlu) yeni bir oyun duyurmayı planlıyor. 2 Ağustos 2019’da Take-Two Interactive’in ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde Mafia serisi ile ilgili bir ticari marka kaydettiğini hatırlatmak isteriz. Bu da şirketin franchise için yeni bir oyun üzerinde çalıştığı anlamına gelebilir.

Önümüzdeki aylarda, Sledgehammer Games’in kurucu ortağı Michael Condrey’in önderliğindeki Dead Space ve Call of Duty: WWII gibi oyunlar altında kurulan yeni bir stüdyo olan 2K Silikon Vadisi’nin ne üzerinde çalıştığını da öğreneceğiz.

Hangar 13 tarafından geliştirilen Mafia III, 7 Ekim 2016’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da piyasaya sürülmüştü. İyi bir başlangıç olmasına rağmen, oyun yayıncının beklentilerinin altında satıldı. İncelemelerde ortalama puanlamalar ve esas olarak PC’de meydana gelen teknik sorunlar nedeniyle satışlar etkilenmişti.

https://twitter.com/shinobi602/status/1225549565392277504