“Mayaka” Yönetmeninden “Nosferatu”nun İlk Fragmanı Tanıtıldı

“Mayaka” Yönetmeninden “Nosferatu”nun İlk Fragmanı Tanıtıldı


Pennywise the clown’dan tüm zamanların en ünlü vampirlerinden birine – Bill Skarsgård, Robert Eggers’ın kült Alman sessiz filmi 1922 yılından esinlenerek yeniden hayal ettiği “Nosferatu” filminde Nosferatu’ya dönüşecek.

Ancak korku severlerin Skarsgård’ın Kont Orlok olarak tam görünümünü görmek için beklemesi gerekecek çünkü Focus Features’in ilk film fragmanı vampirin tam görünümünü gizli tutmaya devam ediyor. Fragmanda Skarsgård’ın karakterinin hayaletimsi varlığı çok net bir şekilde hissedilse de Skarsgård’ın kendisi yalnızca birkaç hızlı karede görünüyor.

“Nosferatu”nun yönetmeni ve senaristi Eggers, “Cadı” gibi çalışmaları sayesinde korku hayranları tarafından çok seviliyor. Eggers’ın son filmi olan intikam destanı “Viking”, yine Focus Features tarafından yayımlandı.

“Nosferatu”, “genç bir kadına takıntılı ve ona aşık olan korkunç bir vampirin hikayesi, bu da tarifsiz bir korkuya yol açar” şeklinde özetleniyor.

Lily-Rose Depp, Nosferatu tarafından takıntı haline getirilen kadın Ellen Hutter rolünde oynuyor. Nicholas Hoult ise Ellen’ın eşi ve emlak acentesi, yeni müşterisiyle iletişime geçerken onun bir vampir olduğunu bilmeyen Thomas Hutter rolünü canlandırıyor.

“Nosferatu”nun gösterime girişi 25 Aralık’ta planlanıyor.