Mayıs 2019 için PS4’ün Ücretsiz PS Plus Oyunları

Mayıs 2019 için PS4’ün Ücretsiz PS Plus Oyunları

Ücretsiz PS4 Oyunları

Ücretsiz PS4 Oyunları

Yeni bir ay, PlayStation Plus için yeni PS4 ücretsiz oyunlar anlamına geliyor. Ama son zamanlarda oyuncular için pek bir şey yoktu diyebiliriz. Mart ayındaki PS3 ve Vita oyunlarını içeren ücretsiz aylık teklifler durdu ve Nisan ayının iki PS4 teklifi özellikle heyecan verici değildi. Şimdi Mayıs ayı harika oyunlar getiriyor. Mayıs’ın ücretsiz PS Plus oyunları Overcooked ve What Remains of Edith Finch. Eğer elinizde bu oyunlar yoksa almak için 7 Mayıs’ı bekleyin.

Overcooked, siz ve üç arkadaşınızın bir mutfakta yemek hazırlamak için birlikte çalıştığı ortak bir parti oyunudur. Kulağa basit ve sağlıklı geliyor. Ama şimdi bunlara, mutfak ateşleri, değişen zeminler, yiyeceklerinizi çalan yaramaz fareler ve yanmadan önce yiyeceğinizi almak için sadece saniyeleriniz olduğunu gösteren bir hızlandırıcı uyarı bip sesi ekleyin. Overcooked, arkadaşlıklarınızı mahvedebilecek veya etmeyecek stresli bir yolculuktur. Ama aynı zamanda heyecan vericidir ve yüksek yıldızlarla seviyeyi tamamladığınızda gerçekten başarılı hissetmenizi sağlar. Stres her zaman başarma ve ilerleme duygularıyla dengelenir ve oynanışı akıllı planlama, tutarlı iletişim ve planları etkili bir şekilde yürütmek için bir el becerisi karışımı gerektirir.

Hikaye odaklı oyunların hayranları, Mayısın PS Plus programında What Remains of Edith Finch‘i görmekten memnun olacaklar. Görsel olarak çarpıcı oyun keşif ve hikayeden kaynaklanıyor. Indie oyunu klasik Gone Home gibi dehşete kapılmadan endişelendiriyor. Öykü, çeşitli trajik kazalarda üç kuşak akrabaların öldüğü aile evine dönerken Edith’e odaklanıyor. Geliştirici Giant Sparrow, 2012’deki The Unfinished Swan’da sevinç ve hüzün arasındaki hassas dengeyi kurmayı başarmıştı. Ancak What Remains of Edith Finch, o oyunun gizli hüznünü bile aşar ve her zaman temelde bir trajedi olanı bulur.

Mayıs ayının bu yıl Çarşamba günü başlamasından dolayı (ve PS Plus oyunları her zaman ayın ilk Salı günü piyasaya sürülüyor), ücretsiz oyunlara haftaya 7 Mayıs’ta erişebileceksiniz.

Mayıs 2019 PlayStation Plus Oyunları

PS4
 – Overcooked
 – What Remains of Edith Finch